Заборона пластикових пакетів. Що про це думають покупці

Заборона пластикових пакетів. Що про це думають покупці

Заборона пластикових пакетів. Що про це думають покупці
Пластикові пакети у супермаркеті Краматорська, фото: Суспільне Донбас

З 10 грудня заборонено безкоштовне поширення пластикових пакетів в магазинах. У разі порушення, законом передбачено штраф. Купити пакет можна, його вартість встановлюватимуть залежно від його щільності. Суспільне дізнавалось, що про це думають покупці.

В Україні вступив у дію закон, про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких пакетів та оксорозкладнихоксорозкладні пластикові пакети — це пакети, які містять домішки для прискорення розкладання на окремі дрібні фрагменти пластикових пакетів — тих, в які зазвичай покупці складають товар.

Надавати їх безкоштовно, в супермаркетах, аптеках, закладах харчування, у сфері послуг, згідно з законом — заборонено. Одноразові поліетиленові пакети, в які покупці пакують товар, з обігу не вийдуть. Але тепер за них доведеться заплатити. Фіксовану ціну на такі пакети Кабінет міністрів наразі не встановив.

За словами заступника начальника управління захисту прав споживачів Держпродспоживслужби Донеччини Андрія Адаменка, цей закон не стосується обігу пластикових пакетів, які є первинною обгорткою для продуктів.

"Якщо раніше ви купували речі й вам магазин видавав безкоштовно великий пакет, то від сьогодні це вже порушення", — наголосив Андрій Адаменко.

За порушення, законом передбачено штраф до 3400 гривень. Виняток становлять лише пакети для риби, м'яса та крупи, де це первинне пакування.

Пластиковий пакет може розкладається понад 1000 років, каже екологиня Яна Дьякова.

Яна Дьякова заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації

"Кожного дня ми стикаємося з такою проблемою коли їдемо на роботу, або переїжджаємо з міста до міста — кучу висячих пакетів на деревах, їх більше ніж птахів. Це дійсно шкодить довкіллю. Я сподіваюся, що вже за рік ми зможемо побачити, що заборона введення пластикових пакетів значно поліпшить довкілля", — зазначила Яна Дьякова.

Що відомо

  • Від 1 січня 2023 року в Україні дозволять користуватися лише біорозкладними пакетами. Усі пластикові заборонять.
  • 1 червня Верховна рада підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.

Читайте також

З 10 грудня безоплатні пластикові пакети в магазинах під забороною. Виняток — біорозкладні пакети

"За забруднення потрібно платити". Чи стануть українці використовувати менше пластикових пакетів

Життя без поліетиленових пакетів. Якими є альтернативи та як відмовитися від пластику

Заборона пластикових пакетів: що зміниться для виробників та покупців

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок