Рада заборонила продаж пластикових пакетів з 2022 року. Що це означає

Рада заборонила продаж пластикових пакетів з 2022 року. Що це означає

Важливо
Рада заборонила продаж пластикових пакетів з 2022 року. Що це означає
Оригінальна

Верховна рада 1 червня підтримала у повторному другому читанні законопроєкт, який забороняє продаж пластикових пакетів з 2022 року.

Проєкт "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" підтримали 297 народних депутатів.

З січня 2022 року документ забороняє розповсюджувати пластикові пакетів в магазинах та ресторанах товщиною до 50 мкм10 мкм – пакети для фасування фруктів, овочів, бакалії та галантереї, переважно товари до 1-2 кг. Переважно пакети такої товщини йдуть без ручок або це фасувальні пакети "майка".10-16 мкм – пакети також для неважких товарів до 1-4 кг і невеликих розмірів.18-20 мкм – дуже популярна товщина пакетів, витримують 4-5 кг.20-30 мкм – пакети оптимальної товщини для магазинів одягу, взуття та ін., що витримують вагу 5-10 кг. 35-50 мкм – дуже міцні пакети, що часто використовується для важких деталей чи промислових товарів

Також забороняється розповсюдження оксорозкладних Оксорозкладні пластики - це поліетилен з добавками солей перехідних металів: кобальту, нікелю, залізпакетів та "схиляння до купівлі пластикових пакетів". Виробників також можуть зобов'язати маркувати біорозкладні пакети на відповідність національним стандартам.

Документ також декларує "стимулювання виробництва біорозкладних пакетів та встановлення відповідальності за порушення зазначених норм".

За розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (станом на зараз (мінімум 17 грн) це від 1700 грн до 3400 грн). За "введення в оману споживача шляхом пропонування оксорозкладного (оксобіорозкладного) пакету під виглядом біорозкладного пакета" — від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, а за схиляння до купівлі пластикових пакетів — від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів. Після накладання штрафу передбачено також конфіскацію та утилізацію предметів порушення.

"Обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бокових складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для пакування та (або) транспортування свіжої риби і м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду, які розповсюджуються у об’єктах роздрібної торгівлі в якості первинної упаковки", — зазначено у документі.

У пояснювальній записці ідеться, що в Україні на людину щороку припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів, у той час, як в ЄС цей показник становить менше 90 пакетів. Усього близько 6 % загальної кількості пізніше направляють на переробку. Автори також додали, що в Україні є потужності для виробництва біорозкладних пакетів, але на них поки немає попиту.

Читайте також

  • 27 листопада 2020 року німецький Бундестаг заборонив використання пластикових пакетів. Супермаркети перестануть їх пропонувати з 2022 року.
  • Група дослідників підтвердила наявність частинок мікропластику на вершині найвищої гори світу – Евересту.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком. Водночас найбільші виробники таких відходів – США та Велика Британія – поки що не долучилися до роботи.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок