Перейти до основного змісту
Байден обговорив із європейськими лідерами нарощування російських сил на кордоні з Україною

Байден обговорив із європейськими лідерами нарощування російських сил на кордоні з Україною

Байден обговорив із європейськими лідерами нарощування російських сил на кордоні з Україною
. CBS

Президент США Джо Байден напередодні відеоконференції з російським президентом Володимиром Путіним, запланованої на вівторок, 7 грудня, телефоном обговорив із лідерами європейських країн стурбованість нарощуванням сил російської армії на кордонах України. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

У понеділок, 6 грудня, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон та президент США Джо Байден обговорили занепокоєння дедалі жорсткішою риторикою Росії, йдеться у повідомленні.

Вони закликали Росію до деескалації напруженості та погодилися, що дипломатія, особливо через “нормандський формат”, є єдиним способом для вирішення конфлікту на Донбасі шляхом виконання Мінських домовленостей.

“Лідери підкреслили свою підтримку суверенітету й територіальної цілісності України”, — зазначається на сайті Білого дому.

Вони погодилися, що їхні команди підтримуватимуть тісний зв’язок із союзниками по НАТО та партнерами з ЄС, використовуючи скоординований та всебічний підхід.

Про необхідність відновлення переговорів Росії з Україною у “нормандському форматі” йдеться й у заяві Єлисейського палацу за підсумками розмови лідерів 5 держав.

“П'ять глав держав і урядів поділилися своїм аналізом напруженості між Росією та Україною, висловили рішучу підтримку суверенітету останньої та заявили про свою готовність діяти для підтримки миру та безпеки в Європі”, — повідомляється на сайті палацу.

Усі вони нагадали про необхідність відновлення переговорів Росії з Україною в рамках так званої “нормандської” групи під егідою Франції та Німеччини, додала французька сторона.

Президенти США і Росії проведуть переговори ввечері 7 грудня у режимі відеодзвінка. Планується, що вони обговорять низку тем у відносинах між США і Росією, зокрема стратегічну стабільність, кібербезпеку і регіональні питання, а також ситуацію в Україні.

Читайте також: Воєнна тривога 2021: чи відбудеться вторгнення Російської Федерації на територію України

Що відомо

  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
  • 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
  • Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
  • Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок