Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей попередив, що країна може втратити державність, якщо Захід продовжить санкційний тиск.
Про це Макей заявив в інтервʼю телеканалу "Білорусь 1".
"Білорусь ризикує втратити державність, якщо санкційний тиск триватиме. Хоча ми зробимо все, щоб такого не сталося", — сказав міністр.
Читайте також: "Ми розриваємося між серцем і розумом". Як Польща переживає кризу на кордоні з Білоруссю
На його думку, Євросоюз може "назавжди втратити Білорусь" і наголосив, що "завжди є можливість виходу з будь-якої ситуації". При цьому Макей поскаржився, що європейські партнери "вбирають односторонню інформацію з так званих надійних джерел" і вдаються до кроків, які призводять "фактично до руйнування суверенітету та незалежності Білорусі".
"Те, що зараз робить європейська дипломатія абсолютно далеко від нормальної, традиційної дипломатії", — обурився глава білоруського МЗС.
Говорячи про ситуацію на кордоні між Білоруссю та ЄС, Макей заявив, що білоруська сторона порушувала це питання "на всіх зустрічах", працює з міжнародними організаціями.
"Щодо Європейського союзу, який наобіцяв зо три короби, надіслав технічну місію, яка відмовилася навіть зустрічатися з мігрантами, то ми, крім словесних якихось заяв, нічого конкретного не отримали від них", — сказав міністр.
Про кризу з мігрантами на кордоні Білорусі з країнами ЄС
Криза з мігрантами на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня 2021-го. У листопаді великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину польські прикордонники повернули на лінію кордону.
На польський кордон вивели 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. Польська сторона повідомляла, що протягом останнього місяця групи мігрантів кілька разів намагались прорватись до Польщі, і вони нібито були у супроводі білоруських правоохоронців. Згодом Польща пригрозила повністю перекрити кордон з Білоруссю.
Читайте також репортаж Суспільного: "Ми розриваємося між серцем і розумом". Як Польща переживає кризу на кордоні з Білоруссю
Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю. Уряд України спрямував 175 мільйонів гривень на посилення охорони українсько-білоруського кордону.
23 листопада 118 мігрантів вилетіли з Білорусі у країни, звідки прибули. Серед мігрантів вихідці зокрема Сирії, Іраку та Афганістану, а також інших країн.
Що відомо
- 2 грудня Європейський союз, США, Велика Британія і Канада запровадили нові економічні санкції проти режиму Олександра Лукашенка. Білоруське МЗС назвало абсурдним ухвалення чергового пакету санкцій Заходу.
- 15 листопада речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що Білий дім готує новий санкційний пакет проти чинного білоруського режиму у зв’язку із міграційною кризою, що триває на кордонах Білорусі із країнами Європейського Союзу.
- Посли країн Євросоюзу на засідання 1 грудня ухвалили п’ятий пакет санкцій проти Білорусі. І одночасно в Брюсселі розпочалася робота над ще більшими санкційними обмеженнями щодо осіб та компаній, що пов'язані з режимом Лукашенка. П'ятий пакет санкцій буде спрямований проти білоруських чиновників, які, як вказують в ЄС “організували прибуття мігрантів в помсту за санкції щодо Мінська через порушення прав людини”.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!