Посли країн Євросоюзу на засідання 1 грудня прийняли п’ятий пакет санкцій проти Білорусі. І одночасно в Брюсселі розпочалася робота над ще більшими санкційними обмеженнями щодо осіб та компаній, що пов'язані з режимом Лукашенка.
Про це повідомив спецкореспондент "Радіо Свобода" у Брюселлі Рікард Джозвяк з посиланням на джерела.
“Посли ЄС щойно дали зелене світло п’ятому пакету санкцій ЄС щодо Білорусі. 17 осіб і 11 організацій. Буде опубліковано в офіційному журналі ЄС завтра. Робота над шостим пакетом почалася, але поки рано говорити про цифри. Може бути готовий у січні-лютому”, — написав Йозвяк.
27 послів ЄС мають офіційно погодитися з тим, що зростання кількості мігрантів уздовж кордону Білорусі з Польщею становить “гібридну війну” і є правовою основою для введення санкцій.
Цей пакет санкцій вводять через зростання кількості мігрантів уздовж кордону Білорусі з Польщею, що становить “гібридну війну” і може бути правовою основою для введення санкцій.
Як писало Reuters, п'ятий пакет санкцій буде спрямований проти білоруських чиновників, які, як вказують в ЄС “організували прибуття мігрантів в помсту за санкції щодо Мінська через порушення прав людини”.
За словами дипломатів, країни ЄС також розглядають можливість розширення економічних санкцій щодо Білорусі, введених в липні, щодо місцевого перестрахувального сектора і його основної Державної компанії BelarusRe.
Що відомо
- Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
- Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону. Польський кордон нині захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.
- У Прикордонній службі Польщі повідомили, що у ніч на 13 листопада білоруські військові намагалися прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службової машини. Водночас мігранти застосували проти польських прикордонників сльозогінний газ.
- 13 листопада на білорусько-польському кордоні внаслідок пострілу загинув військовослужбовець Збройних Сил Польщі. За попередніми даними, трапився нещасний випадок.
- 15 листопада низка ЗМІ повідомили, що ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилась, мігранти йдуть на прорив.
- Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
- МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.
Читайте також: "Ми розриваємося між серцем і розумом". Як Польща переживає кризу на кордоні з Білоруссю
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!