118 мігрантів вилетіли з Білорусі у країни, звідки прибули

118 мігрантів вилетіли з Білорусі у країни, звідки прибули

118 мігрантів вилетіли з Білорусі у країни, звідки прибули
АР

118 мігрантів вилетіли з Мінська у країни, звідки прибули, у понеділок, 22 листопада. Про це повідомляє Deutsche Welle. За даними МВС Білорусі, 23 листопада планується відправлення ще однієї групи мігрантів, передає Deutsche Welle.

У МВС країни кажуть, що мова не йде про людей, які перебувають на кордоні з Євросоюзом.

“118 мігрантів вилетіли у понеділок в індивідуальному порядку, органи внутрішніх справ і прикордонники сприяли їм під час оформлення документів і пропуску через державний кордон”, — сказав у вівторок, 23 листопада, начальник департаменту з громадянства і міграції Олексій Бегун.

За його словами, у мінському аеропорту нині є ще одна група іноземців, які перебувають у Білорусі нелегально. Вони вже пройшли всі митні і прикордонні процедури і впродовж дня вилетять з країни.

"Особи, які перебувають на білорусько-польському кордоні, наполегливо бажають все ж виїхати в країни Європейського Союзу. Тому від всіх пропозицій повернутися на батьківщину вони відмовляються”, — уточнив Бегун, пише Deutsche Welle.

За словами посадовця, ці люди не зверталися до білоруської влади з проханням надати їм статус біженця чи додатковий захист.

Бегун також повідомив, що білоруська сторона співпрацює із представниками Міжнародної організації з міграції і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які нині перебувають у Білорусі.

За словами білоруського чиновника, плануються "спільні заходи з повернення осіб, які просять про повернення на батьківщину, а також щодо врегулювання їхнього правового статусу і можливого допуску у третю країну, яка захоче їх прийняти”, — передає Deutsche Welle.

Що відомо

  • Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. У листопаді великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону. Польський кордон нині захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.
  • Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
  • МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.
Читайте також: "Ми розриваємося між серцем і розумом". Як Польща переживає кризу на кордоні з Білоруссю

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світуСтаньте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок