Син Лукашенка, судді та 12 компаній. ЄС та ще три країни ухвалили нові санкції проти Білорусі

Син Лукашенка, судді та 12 компаній. ЄС та ще три країни ухвалили нові санкції проти Білорусі

Оновлено
Син Лукашенка, судді та 12 компаній. ЄС та ще три країни ухвалили нові санкції проти Білорусі
АР

Європейський союз, США, Велика Британія і Канада запровадили нові економічні санкції проти режиму Олександра Лукашенка. Про це повідомили зовнішньополітичні відомства країн.

"Велика Британія сьогодні (четвер, 2 грудня) запровадила черговий пакет санкцій у відповідь на постійне нехтування міжнародним правом режимом Лукашенка та безперервне порушення основних свобод і прав людини в Білорусі", — зазначили у прессцентрі британського Міністерства закордонних справ.

Зокрема, Велика Британія заморозила активи одного з найбільших у світі виробників і експортерів калійних (калійних) добрив – основного джерела доходів та іноземної валюти для режиму Лукашенка. Окрім того, країна заморозила активи та заборонила в’їзд для п’яти пропагандистів, "які зіграли ключову роль у поширенні дезінформації в Білорусі", високопоставленого білоруського чиновника, відповідального за придушення громадянського суспільства та демократичної опозиції в країні, а також судді та помічника прокурора, відповідальних за політично вмотивовані рішення проти журналістів, активістів та протестувальників, зокрема двох журналістів "Белсату", які були ув’язнені у 2020 році за пряму трансляцію мирних протестів.

Під обмежувальні заходи з боку США потрапили 12 фізичних осіб, 20 юридичних компаній та три повітряних судна. Зокрема, санкції запроваджено проти середнього сина Лукашенка — Дмитра Олександровича, який наразі обіймає посаду голови центральної ради "Президентського спортивного клубу" та є членом Національного олімпійського комітету Білорусі.

У санкційному списку також опинилися перший заступник голови Державного прикордонного комітету Білорусі Ігор Буткевич, заступник начальника ГУБОП-начальник управління з протидії екстремізму Міністерства внутрішніх справ Білорусі Михайло Бедункевич, заступник начальника управління з протидії екстремізму МВС країни Олександр Альокса, заступник начальника ГУ по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Денис Чемоданов та інші представники силових структур Білорусі.

Серед юросіб обмеження було запроваджено до компаній "Президентський спортивний клуб", "Белтехекспорт", "Агророзвіт", "Славкалій", "Трансавіаекспорт", "Кідма", КБ "Пеленг", "Центркурорт" та ін.

Щодо повітряних суден під обмеження потрапили три літаки фірм "Трансавіаекспорт" та "Славкалій". Також санкції запровадили проти державних боргових зобов'язань Мінська. Мінфін заборонив американським громадянам операції з "новими борговими зобов'язаннями, емітованими на термін більше ніж 90 днів з 2 грудня 2021 року або пізніше Міністерством фінансів Республіки Білорусь або Банком розвитку Білорусі.

Згідно із заявою Міністерства закордонних справ Канада, країна приєдналася до заходів США, Європейського Союзу та Великої Британії.

Санкції ЄС

Своєю чергою Єврокомісія Рада також запровадила обмежувальні заходи щодо ще 17 фізичних та 11 юридичних осіб.

"Сьогоднішнє рішення спрямоване на відомих представників судової гілки влади, зокрема до Верховного Суду та Комітету державного контролю, а також до пропагандистських засобів, що сприяють продовженню репресій проти громадянського суспільства, демократичної опозиції, незалежних ЗМІ та журналістів", — зазначили у Єврокомісії.

Рішення також стосується високопоставлених політичних чиновників режиму Лукашенка, а також компаній (таких як авіалінії "Белавіа"), туроператорів та готелів, які "допомагали підбурювати та організовувати незаконний перетин кордону через Білорусь до ЄС, і таким чином брали участь у інструменталізації міграції в політичних цілях".

Тепер санкції ЄС стосується усього 183 людей та 26 компаній. Їхні активи заморожені, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти.

Відповідь білоруського МЗС

Білоруське МЗС назвало абсурдним ухвалення ЄС чергового пакету санкцій стосовно Білорусі. Про це повідомляє БелТа.

“Єврочиновники придумали якусь агресію з боку мирної Білорусі і, попри здоровий глузд, надані факти, розпочаті технічні консультації і додаткові заходи білоруської сторони зі стримування нелегальної міграції, лицемірно нанесли санкційний удар”, — йдеться у заяві білоруського МЗС.

Там стверджують, що від санкцій постраждають десятки тисяч білоруських громадян, європейські споживачі, постачальники, бізнесмени й компанії.

Білоруська сторона обіцяє у відповідь вжити "жорсткі, асиметричні, але адекватні заходи”, зазначили дипломати.

"Ми все ще закликаємо європейських політиків одуматися", — йдеться у заяві МЗС.

Що відомо

  • 15 листопада речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що Білий дім готує новий санкційний пакет проти чинного білоруського режиму у зв’язку із міграційною кризою, що триває на кордонах Білорусі із країнами Європейського Союзу.
  • Посли країн Євросоюзу на засідання 1 грудня ухвалили п’ятий пакет санкцій проти Білорусі. І одночасно в Брюсселі розпочалася робота над ще більшими санкційними обмеженнями щодо осіб та компаній, що пов'язані з режимом Лукашенка. П'ятий пакет санкцій буде спрямований проти білоруських чиновників, які, як вказують в ЄС “організували прибуття мігрантів в помсту за санкції щодо Мінська через порушення прав людини”.
Читайте також: "Ми розриваємося між серцем і розумом". Як Польща переживає кризу на кордоні з Білоруссю

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок