Художній музей випустить для продажу NFT колекцію українського мистецтва

Художній музей випустить для продажу NFT колекцію українського мистецтва

Художній музей випустить для продажу NFT колекцію українського мистецтва
Фото: NAMU

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. На початку 2022 року, пише музей, усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

У Художньому музеї говорять, що сучасна цифрова доба відкриває нові можливості, і музей не стоїть осторонь, а готовий експериментувати.

Художній музей випустить унікальну цифрову NFT-колекцію українського мистецтва
Деякі з оригіналів робіт, які увійшли до NFT-колекції. Фото: NAMU

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати 5 ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

Художній музей випустить унікальну цифрову NFT-колекцію українського мистецтва
Деякі з оригіналів робіт, які увійшли до NFT-колекції. Фото: NAMU

"Це можливість стати меценатом музею, адже з кожного придбаного NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену, що стане вагомою підтримкою наших майбутніх проєктів", — йдеться у дописі NAMU.

Що відомо

  • NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у цифровій книзі, що називається блокчейном, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.
  • NFT можна використовувати для створення штучного дефіциту цифрового твору, створюючи лише один NFT для обраної копії з унікальним підписом. Цим NFT-твори мистецтва схожі на предмети з автографом.
  • Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT. Цифрові твори мистецтва автора Beeple було продано за 20 млн доларів 2021 року.
  • У квітні 2021 року NFT на цифровий мистецький твір "Залишайся вільним" продали за 5,5 млн доларів. На тлі сторінок з історичної ухвали суду, в якій масове стеження Агентства національної безпеки США за інтернет-користувачами було визнано незаконним, сформоване зображення Едварда Сноудена.
  • Також у квітні 2021 року мережа українських супермаркетів "Сільпо" стала першим у світі супермаркетом, що почав продавати свої продукти в тому числі у цифровому мистецтві: на платформі Open Sea з'явились цифрові зображення просекко, яєць, сиру, цукерок, гречаного багета. Вартість цифрових продуктів спочатку дорівнювала їх реальній вартості в магазині, але вже за годину за цифровий багет колекціонери пропонували суму, у 170 разів вищу за початкову.

Читайте також

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант