Рада суддів обрала представників в Етичну раду. Хто вони

Рада суддів обрала представників в Етичну раду. Хто вони

Оновлено
Рада суддів обрала представників в Етичну раду. Хто вони
. Facebook / Рада суддів

Рада суддів України 23 жовтня заслухала вісьмох кандидатів на посади членів Етичної ради та за результатами таємного голосування обрала за своєю квотою чотирьох кандидатів.

Про це повідомила пресслужба Ради суддів України.

Так, на посади членів Етичної ради пройшли:

  • Лев Кишакевич — суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді;
  • Юрій Трясун — суддя Київського апеляційного суду;
  • Володимир Сіверін — суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці;
  • Тетяна Чумаченко — суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді.

Серед кандидатів від Ради суддів України були: Ганна Вронська, Лев Кишакевич, Олександр Короткевич, Віктор Панкулич, Володимир Сіверін, Сергій Сотніков, Юрій Трясун та Тетяна Чумаченко.

Однак, за даними українського аналітично-адвокаційного центру DEJURE, четверо кандидатів не відповідають критеріям доброчесності та не можуть висуватися до Етичної Ради. Серед них:

  • Олександр Короткевич — суддя Вищого господарського суду України.

У 2017 році він отримав негативний висновок від Громадської Ради доброчесності через ухвалення свавільного рішення, пов’язаного з рейдерством відносно іноземного інвестора, та недотримання норм професійної етики.

Також згідно з електронною декларацією за 2015 рік, у 2011 році Короткевич набув у власність квартиру в Києві площею 110 квадратних метрів та місце у паркінгу площею майже 18 квадратних метрів. Однак у паперових деклараціях з 2012-го по 2015-й роки відомості про вказану квартиру відсутні. Водночас місце у паркінгу кандидат задекларував.

  • Володимир Сіверін — суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці.

За даними НАЗК, у 2019 році суддя не подав до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після придбання автомобіля Volkswagen Transporter 2012 року випуску вартістю майже 400 тисяч гривень, а після отримання доходу від продажу цього автомобіля – подав таке повідомлення з порушенням 10-денного терміну, який визначений законом.

  • Сергій Сотніков — суддя Північного апеляційного господарського суду.

Відповідно до декларації Сотнікова, у 2019 році суддя продав гараж у Києві площею 20 квадратних метрів за понад 1 мільйон гривень. Також протягом чотирьох років він декларував, що його вартість складає 20 тисяч гривень. Цього ж року дружина продала будинок у Переяслав-Хмельницькому Київської області за майже 3 мільйони гривень, який вона придбала у 2011 році за понад 140 тисяч гривень.

  • Юрій Трясун — суддя Київського апеляційного суду.

Як повідомила "Українська правда", у листопаді 2016 року суддя Трясун був у складі колегії, яка змінила тримання під вартою на домашній арешт "беркутівцю" Олександру Бєлову. Останнього підозрюють у вбивстві трьох майданівців: Ігоря Сердюка, Сергія Шаповала та Володимира Кіщука. Всі вони загинули від вогнепальних поранень. Після виходу з-під варти, підозрюваний Бєлов зник та наразі перебуває у розшуку.

У Центрі протидії корупції зауважили, що хоча двоє з відібраних кандидатів "мають сумнівну репутацію (Юрій Трясун та Володимир Сіверін – ред.) та не відповідають критеріям доброчесності", вони все одно не матимуть вирішального голосу в органі.

"Закон передбачив такий сценарій і заклав запобіжник – він дає вирішальний голос міжнародним експертам, які також входитимуть до складу Етичної ради", – пояснили в ЦПК.

Зазначається, що тепер Вища рада правосуддя зобов’язана до 28 жовтня сформувати Етичну раду, яка вже на початку листопада зможе розпочати роботу.

Що таке Етична рада

Етична рада – незалежний орган, який оцінюватиме на доброчесність членів та кандидатів до Вищої ради правосуддя. Його створення – частина судової реформи в Україні. До складу Етичної ради за законом повинно увійти шість осіб – по троє від Ради суддів, серед яких чинні судді та судді у відставці, та троє від міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у галузі запобігання корупції.

З кандидатами у члени Етичної ради провели співбесіди. Що відомо
Інфографіка Суспільного
Читайте також: До ОАСК звернулися із проханням призупинити судову реформу

Що відомо

  • 29 вересня голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо заявив, що Україна терміново має створити Етичну раду при Вищій раді правосуддя.
  • Міжнародні партнери 10 вересня представили виконувачу обов’язків голови Вищої ради правосуддя два спільних списки міжнародних експертів для їх відбору і призначення зокрема до Етичної ради при ВРП. Того ж дня Центр протидії корупції повідомив, що до голови РС Богдана Моніча офіційно звернулися з десяток суддів, висловивши своє бажання бути делегованими в Етичну раду.
  • 13 вересня Рада суддів провела голосування за кандидатів до складу Етичної ради з перевірки кандидатів до Вищої ради правосуддя та чинних членів ВРП. Жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів – за кандидатів проголосувало лише 4 члени Ради суддів з 26-ти.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок