Мінкульт направить до бібліотек понад 400 примірників книги з гендерними стереотипами

Мінкульт направить до бібліотек понад 400 примірників книги з гендерними стереотипами

Мінкульт направить до бібліотек понад 400 примірників книги з гендерними стереотипами
book24

Міністерство культури та інформаційної політики затвердило перелік книг, які придбають для поповнення фондів бібліотек. До переліку потрапила книга "Щоб у 16 не було запізно", яка транслює гендерні стереотипи.

Міністерство культури, згідно з указом від 20 серпня, планує закупити 459 примірників для бібліотек.

Книга викликала хвилю критики ще після появи на Книжковому арсеналі у червні. Зокрема, авторка книги Марина Ланге стверджує, що "дівчата вже народжуються з жіночими якостями" як то вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі якості цілеспрямованість, відповідальність визначені "чоловічими". Окрім того, на думку авторки тільки хлопчиків треба спрямовувати на досягнення.

При цьому, як повідомили в Українському інституті книги, над переліком літератури для бібліотечних фондів працювали три експертні ради, зокрема рада з оцінювання літератури для дітей та юнацтва, з оцінювання художньої літератури для дорослих, з оцінювання іншої (нехудожньої) літератури для дорослих.

Суспільне звернулося до Міністерства культури за коментарем щодо причин передачі книги до бібліотек та вартості закупівлі.

Що відомо

  • 28-річна вчителька музики з Валенсії Сакіра Вентура створила інтерактивну мапу з творами жінок-композиторок. Проєкт має на меті нагадати про видатних жінок, чий внесок в музику століттями применшували або ігнорували через гендерну нерівність та упереджене ставлення.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі.
  • За 2020 рік за домашнє насилля в Україні засудили 921 людину.
  • За даними ВООЗ, кожна четверта жінка та дівчина у всьому світі зазнала фізичного або сексуального насилля з боку чоловіка чи партнера-чоловіка.
  • У 2020 році органами та підрозділами Національної поліції було складено понад 130 тисяч протоколів через домашнє насильство.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляла, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисячі правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку 2020 року.
  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.

Читайте також

Як досягти гендерної рівності у політиці. Пояснює урядова уповноважена

Чому жінки мовчать про пережите насилля і чому суспільство звинувачує жертв. Пояснюють психологині

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок