Українцеві Коваленку не скасували відсторонення від Олімпіади у Токіо

Українцеві Коваленку не скасували відсторонення від Олімпіади у Токіо

Українцеві Коваленку не скасували відсторонення від Олімпіади у Токіо НОК

Легкоатлет прибув у Японію, сподіваючись виступити, але йому в цьому відмовили.

Український легкоатлет Назар Коваленко все-таки не зможе виступити на Олімпійських Іграх у Токіо. Рішення про відсторонення, яке було прийняте відносно нього, залишилося в силі, про що повідомив сам спортсмен на своїй сторінці у Facebook.

Коваленка, разом із двома іншими легкоатлетами - Михайлом Гаврилюком (метання молота) та Наталією Пироженко-Чорномаз (естафета 4х400 метрів) - відсторонили від виступів, зокрема від Олімпіади-2020 рішенням Athletics Integrity Unit (AIU) — незалежної організації по боротьбі з допінгом у легкій атлетиці. Вони не здали своєчасно три допінг-тести у відведений для них час.

Читайте також: Трьох українських легкоатлетів відсторонили перед стартом на Олімпіаді-2020. У чому причина

Попри відсторонення, Коваленко вирішив відправитися на Олімпіаду у Токіо. У федерації легкої атлетики України повідомляли, що спортсмен має достатню кількість змагальних допінг-проб, а вже по прибуттю в Японію сподівається здати ще одну, після чого - виступити на Олімпійських Іграх.

Проте змагатися у Токіо Коваленко не буде. У скасуванні рішення про відсторонення йому відмовили.

Як відреагував легкоатлет на це рішення?

За словами Коваленка, рішення антидопінгової організації є абсурдним і несправедливим. Він визнав, що здав лише п'ять допінг-проб (3 змагальні і 2 позазмагальні), проте наголосив: через відбір на Олімпіаду лише за 60 днів до старту не мав можливості надати більше зразків.

"Athletic Integrity Unit прийняло рішення мене не допустити тільки тому, що я не встиг здати позазмагальну пробу в 63-денний період, а здав у коротший час. Але як я міг знати, коли до мене можуть приїхати допинг-офіцери, якщо це все закрита інформація. І як я міг встигнути це зробити в 63-денний період, якщо я потрапив на Олімпійські Ігри-2020 за 60 днів до свого старту", - написав спортсмен.

Коваленко звинуватив у цьому рішенні представників антидопінгової організації, а також Спортивного арбітражного суду, які вирішили прийняти рішення про його відсторонення. Водночас, легкоатлет хоче з'ясувати, хто винен у тому, що його вчасно не протестували на допінг.

"Я є членом делегації, не є дискваліфікованим, у мене не виявлений допінг. Заслужив представляти Україну в чесній боротьбі, але "ченухи" з Athletic Integrity Unit та CAS не захотіли визнати себе винними і створювати прецендент, а вирішили прийняти своє "вбивче" рішення. Стосовно того хто винен - ФЛАУФедерація легкої атлетики України, НАДЦНаціональний антидопінговий центр України чи ще хтось, що мене не тестували вчасно, буде з'ясовано після мого повернення в Україну 12 серпня".

При цьому легкоатлет наголосив, що готуватиметься до наступних Олімпійських Ігор, що відбудуться у Парижі. Саме там він планує закінчити професійну кар'єру.

Хто такий Назар Коваленко

  • 34-річний український спортсмен, виступає у спортивній ходьбі (дистанція - 20 км).
  • Коваленко брав участь на двох Олімпійських Іграх. У Лондоні він посів 27-е місце, а у Ріо став 40-м на дистанції 20 км.
  • У 2011 та 2021 роках Коваленко переміг на чемпіонаті України зі спортивної ходьби на 20 км.
  • Назара Коваленка в минулому дискваліфікували на три роки через вживання допінгу. Однак термін дискваліфікації сплинув у 2020-му, після чого він відновив виступи.

Що далі

  • Четвер, 5 серпня. Спортивна ходьба на 20 км.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу