"Нічого критичного не сталося". Марина Бех-Романчук – про травму, відновлення та пропуск зимового сезону

"Нічого критичного не сталося". Марина Бех-Романчук – про травму, відновлення та пропуск зимового сезону

Ексклюзивно
"Нічого критичного не сталося". Марина Бех-Романчук – про травму, відновлення та пропуск зимового сезону
. Марина Бех-Романчук. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар української стрибунки для Суспільне Спорт.

27-річна українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук ухвалила рішення про дострокове завершення "зимового сезону" та пропуск чемпіонату Європи у приміщенні. На цьому турнірі вона планувала стрибати одразу в двох дисциплінах та була однією з фавориток на медалі.

Однак через травму стопи, якої Марина зазнала на турнірі у французькому Льєвені, українка вирішила знятися з подальших стартів та відновлюватися. Водночас, ступінь серйозності травми був відомий не одразу: Бех-Романчук визначили його після детального обстеження у лікарів.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи у приміщенні 2023 року. Дивіться наживо повністю змагання на сайті Суспільне Спорт.

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт Марина Бех-Романчук розповіла, як проходить її відновлення після травми та якими є її подальші плани у 2023 році. За словами української легкоатлетки, вона планує повернутися до виступів наприкінці весни.

  • Про те, як і коли відчула дискомфорт у стопі

"Відчувала нормально себе перед змаганнями. Ми поступово розстрибувались і набирали форму. Не було жодних думок, що може щось бути не так. Звичайно, я хвилювалася, чи буде мене хвилювати стопа, чи ні. Але коли ми прибули на змагання, то провели повноцінну розминку і під час неї мене нічого не турбувало. Все було окей".

"Дискомфорт відчула безпосередньо в першому стрибку, коли спробувала цією стопою максимально прикластися і після цього якісно та технічно виконати свою роботу. Відразу відчула біль і, звичайно, навіть не змогла встати з цієї ноги, щоб закінчити стрибок. Той стрибок, що я зробила, його навіть стрибком не назвеш. Це було інерційне закінчення того, що я намагалася зробити. Відразу вийшла з сектора і без всяких вагань, сказала тренеру, що ми не будемо продовжувати змагання".

"Чудово розумію, що для мене літній сезон в пріоритеті, а також те, що маю бути готова і здорова саме влітку. Зима не вартує того, щоб заробити зараз якесь сильне пошкодження, на яке потрібно буде витратити місяці часу відновлення. І тому ми одразу вирішили, що не стрибаємо далі. А вже після змагань у готелі обговорили всю ситуацію і ухвалили рішення, що краще буде зупинитися і все ж зробити так, як ми з самого початку планували".

Марина Бех-Романчук знялася після першого стрибка на турнірі у французькому Льєвені, де змогла здобути "бронзу"
Марина Бех-Романчук знялася після першого стрибка на турнірі у французькому Льєвені, де змогла здобути "бронзу". Марина Бех-Романчук. Фото: AP Photos
  • Про травму та відновлення

"Нині ми зробили всі обстеження, дякувати богу, нічого страшного немає. Пошкоджень жодних п’ятки немає: там маю невеличке запалення. Просто треба м’язам та зв’язкам, де є запалення, дати невеличкий перепочинок. Тому цей тиждень ми виділяємо повністю на лікування. Знімаємо фактично всі фізичні навантаження. Лікуємось та робимо усі процедури, які нам призначають. Я думаю, що з початку наступного тижня ми почнемо підготову саме до літнього сезону.

У мене буде повноцінне відновлення. Я буду робити всі процедури, які призначив мені лікар, зокрема й ті, що можливо робити вдома. Це різноманітні компреси, які дадуть можливість зняти той невеличкий набряк, який там ще присутній. Більша частина його вже зникла. Там залишився зовсім невеличкий набряк, який показало УЗД та інші обстеження. Тому зараз прикладаємо максимум зусиль, щоб відновлюватися якісно завдяки процедурам. А ще невеличкий таймаут в тренуваннях. Мені навіть сьогодні сказали, що я можу надалі тренуватися, просто це треба робити до відчуття якогось можливого болю, який може з’явитися. Тому ми вирішили з тренером цей тиждень попрацювати в «лайтовому» режимі. Тобто зал і все в такому плані. А вже з понеділка повернемось на доріжку. Усе для того, щоб повноцінно відновитися і не нашкодити. А дійсно зробити хороше відновлення".

  • Про плани на повернення до змагань
"Я вже буду брати змагання наприкінці весни – початку літа. Десь там орієнтовно буде мій старт. А спочатку березня ми будемо чітко орієнтуватися в підготовці на літо. Можна сказати, що все відбулося так, як з самого початку і планували. Просто в якийсь момент ми змінили свої плани і вирішили стрибати цієї зими. Але мені здається, що комусь трішки видніше, і я завжди говорю: «Все що не відбувається, то на краще!»".

"Приймаємо ситуацію такою, якою вона є, нічого критичного не сталося. Ще раз скажу, що ми з самого початку не планували стартувати взимку, зокрема й на чемпіонаті Європи в Стамбулі. Найголовніше, що нині хороші результати і нічого критичного не сталося. Нам потрібно трохи часу для відновлення і ми можемо починати тренуватися".

Читайте більше: Україна здобула вісім прямих путівок на чемпіонат Європи з легкої атлетики

Хто така Марина Бех-Романчук

  • 27-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується на стрибках у довжину та потрійному стрибку. Представляє Хмельницьку область.
  • Чемпіонка Європи 2022 року в потрійному стрибку. Чемпіонка континентальної першості у приміщенні 2021 року в стрибках у довжину.
  • Срібна медалістка світової першості 2019 року у стрибках у довжину та чемпіонату світу в приміщенні 2022 року у потрійному стрибку.
На початок