Росію офіційно позбавили "срібла" Олімпіади-2014 у жіночій естафеті з біатлону: хто отримав медалі натомість

Росію офіційно позбавили "срібла" Олімпіади-2014 у жіночій естафеті з біатлону: хто отримав медалі натомість

Росію офіційно позбавили "срібла" Олімпіади-2014 у жіночій естафеті з біатлону: хто отримав медалі натомість
AP

Також медаль у легкій атлетиці з останньої Олімпіади втратила Велика Британія.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) офіційно позбавив олімпійських медалей збірні, в яких було виявлено допінг у спортсменів, та призначив нових призерів. Нові результати було узгоджено на засіданні виконавчого комітету МОК. Зміни стосуються двох Олімпіад: Сочі-2014 (зимової) та Токіо-2020 (літньої).

У першій перерозподіл медалей відбувся в біатлоні – все через допінг росіянки Ольги Зайцевої. У 2017-му вона стала однією з низки спортсменів Росії, в кого знайшли допінг після повторної перевірки проб з Олімпійських ігор-2014. Як наслідок, уся естафетна четвірка Росії – разом із Яною Романовою, Єкатєріною Шуміловою та Ольгою Вілухіною – втратила "срібло" домашньої Олімпади. Тоді росіянки поступилися в жіночій естафеті збірній України.

Таким чином офіційними володарками срібних нагород вісім років по тому стала команда Норвегії, а на бронзову сходинку піднялася Чехія. Також через дискваліфікацію Зайцевої Україна піднялася на одне місце в змішаній естафеті й тепер посідає шосту позицію.

Читайте також: "Якщо Путін її захищає, як можна припускати, що процес чесний?" Президентка НОК США – про допінг-розслідування Валієвої

Ще одне естафетне "срібло", але в легкій атлетиці, остаточно відібрали у Великої Британії. Команда стала другою в чоловічій естафеті 4х100 м у Токіо-2020, поступившись Італії, проте пізніше в одного з бігунів – Чіджінду Уджи – виявили кілька заборонених речовин, що діяли, як стероїди. Відповідно, медаль втратили й інші британці: Жарнел Г'юз, Річард Кілті та Нетаніел Мітчелл-Блейк.

Тепер "срібло" офіційно отримає збірна Канади, а "бронзу" – Китай, який встановив у цій естафеті національний рекорд. Китайці ще ніколи не здобували олімпійських медалей у цій дисципліні.

Читайте також: У США бейсболіста відсторонили на 60 матчів. Він поділився з іншим гравцем наркотиками, після чого той помер

Що відомо

  • Допінг Зайцевої також вплинув на визначення володарки Кришталевого глобуса в сезоні 2013/14. Після перерахунку очок виявилося, що лідеркою рейтингу мала стати не фінка Кайса Макарайнен, а норвжека Тура Берґер. Урешті IBU ухвалив рішення нагородити глобусом обох біатлоністок.
  • У майбутньому змін може також зазнати медальний залік Олімпіади-2022 у фігурному катанні. Призери командних змагань – ОКРОлімпійський комітет Росії, США та Японія – досі не отримали нагород через те, що триває розслідування допінг-справи росіянки Каміли Валієвої. Під час Олімпіади фігуристка, яка брала участь у командному турнірі, отримала позитивний допінг-тест. Тож, якщо її результат буде офіційно анульовано, "золото" перейде команді США, "срібло" – Японії, а "бронзу" отримає Канада. Якщо команду ОКР дискваліфікують повністю, Україна підніметься з 10-го місця на 9-те.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн
На початок