Суд у справі вбивства Шеремета розпочав розгляд 22-го тому доказів

Суд у справі вбивства Шеремета розпочав розгляд 22-го тому доказів

Суд у справі вбивства Шеремета розпочав розгляд 22-го тому доказів
. Вікторія Синиця / Суспільне

Шевченківський районний суд міста Києва 2 серпня розпочав досліджувати 22-ий том доказів сторони обвинувачення у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Всього їх 26.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

У суді вже встигли завершити дослідження 20-го та 21-го томів. Під час розгляду прокурор Михайло Тішин демонстрував відеодокази. За його словами, експертиза ходи та росту спиралася на ці відеозаписи із камер. Сторона захисту такі докази розкритикувала.

"Дані докази є неналежними. Вони нічого не доводять і не спростовують", — заявив захисник підозрюваної у справі Юлії Кузьменко Тарас Безпалий.

Водночас поставив під сумнів докази сторони обвинувачення інший підозрюваний — Андрій Антоненко: "Куди поділи 15 сантиметрів між мною і Юлею (Кузьменко — ред.)?", — запитав він під час засідання.

Читайте також: "Шукайте справжніх вбивць". Активісти пікетували МВС у п'яту річницю загибелі Шеремета

Прокурор на ці звинувачення відповів тим, що наразі немає детального розбору доказів і це поки "рано коментувати". Крім того, Тішин слова адвокатів назвав звичайним виправданням.

Крім того, на засіданні також не змогли відтворити усі відеозаписи через несправність ноутбука.

Наступне засідання відбудеться завтра, 3 серпня. За словами адвокатів, саме на наступному засіданні продемонструють найважливіші докази сторони обвинувачення.

Що відомо

  • Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий радіоефір своєї програми. До грудня 2019 року у слідства не було жодного офіційного підозрюваного. При цьому розслідування вбивства Шеремета високопосадовці публічно називали "справою честі".
  • 12 грудня 2019 року глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета – це військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ та музикант Андрій Антоненко, лікарка "Охматдиту", волонтерка і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко на псевдо "Лиса", а також військова лікарка Яна Дугарь.
  • 4 січня опозиційна організація "Білоруський народний трибунал" і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета. За даними журналістів, запис датований 11 квітня 2012 року, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар.
  • У березні 2021 року МВС заявило, що отримало дані про можливих замовників вбивства Шеремета. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що свідчення колишнього білоруського спецпризначенця Ігоря Макара стосувалися ролі можливих замовників вбивства журналіста Павла Шеремета, але розсекречувати їх може лише генеральна прокурорка Ірина Венедиктова.
  • 30 квітня Шевченківський райсуд Києва відпустив обвинуваченого у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка під цілодобовий домашній арешт. Захист Андрія Антоненка не виключає, що клопотатиме про виплату підзахисному компенсації за його утримання в СІЗО. Сам Антоненко у разі свого остаточного виправдання планує продовжити службу у Збройних силах України.
  • 21 липня Шостий апеляційний суд Києва розглянув позов захисту фігурантки справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко щодо скасування дисциплінарного покарання експертам КНДІСЕ, причетних до проведення експертизи у справі. За результатом засідання судді не задовольнили позов, адвокати Кузьменко заявили, що оскаржуватимуть це рішення.
  • 27 липня Шевченківський суд Києва продовжив цілодобовий домашній арешт Антоненку.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок