Справа Шеремета: МВС отримало дані про можливих замовників вбивства

Справа Шеремета: МВС отримало дані про можливих замовників вбивства

Справа Шеремета: МВС отримало дані про можливих замовників вбивства
УНІАН

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що свідчення колишнього білоруського спецпризначенця Ігоря Макара стосувалися ролі можливих замовників вбивства журналіста Павла Шеремета, а розсекречувати їх може лише генеральна прокурорка Ірина Венедиктова.

"Були проведені слідчі дії не так давно, після Нового року. Приїжджав сюди цей товариш, ми домовилися – він дав свідчення. Свідчення не позбавлені цікавого. Це що стосується другої частини провадження, щодо замовників. Ще у нас там буде дві дуже цікавих слідчих дії, а потім генеральний прокурор вирішить, чи можна цю інформацію зробити публічною – і що з нею робити далі", - розповів Аваков в інтерв'ю.

Аваков також зазначив, що в частині "озвучених виконавців" справа Шеремета перебуває в суді – і суд присяжних повинен приймати рішення. Він також

"Ми весь час питаємо себе: а який мотив? Ми побачили один із мотивів: коли білоруські спецслужби вважали, що все ж таки він є незручною людиною", - додав Аваков і наголосив, що слідство має відповісти, чи правдиві ці свідчення, чи ні.

Суспільне звернулося до Офісу генерального прокурора за коментарем.

Що відомо

  • Громадянин Білорусі Ігор Макар, колишній заступник командира бойової групи "Алмаз", "представник Білоруського народного трибуналу".
  • 4 січня опозиційна організація "Білоруський народний трибунал" і європейське видання EUobserver оприлюднили аудіозаписи, на яких начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема журналіста Павла Шеремета. За даними журналістів, запис датований 11 квітня 2012 року, а розповсюдив його та надіслав для розслідування в Україну і Брюссель колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар.
  • Після Нового року Макар приїжджав до Києва для слідчих дій. Свідок наголосив, що у розмові з поліцейськими він надав значно більше інформації, аніж було оприлюднено в ЗМІ.
  • Арсен Аваков заявив, що МВС отримало багато документів, які зараз вивчаються.
  • Український журналіст білоруського походження Павло Шеремет загинув у 2016 році внаслідок вибуху авто.
  • 12 грудня 2019 року на брифінгу поліція назвала підозрюваних у його вбивстві. Це лідер гурту Riffmaster, військовий Андрій Антоненко, кардіохірургиня та волонтерка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь.
На початок