Олесю Островську-Люту призначили виконувачкою обов'язків директорки "Мистецького арсеналу"

Олесю Островську-Люту призначили виконувачкою обов'язків директорки "Мистецького арсеналу"

Олесю Островську-Люту призначили виконувачкою обов'язків директорки "Мистецького арсеналу"

Олесю Островську-Люту призначили виконувачкою обов'язків директорки "Мистецького арсеналу", оскільки 14 липня закінчився строк дії її п'ятирічного трудового контракту.

Островська буде виконувати обов'язки директорки культурної установи до тих пір, поки не оголосять ім'я переможця повторного конкурсу на посаду директора чи директорки. 6 липня конкурсна комісія не змогла обрати керівника установи.

"Сьогодні мене призначено виконувачкою обов'язків генерального директора "Мистецького арсеналу" на період до призначення повноправного очільника. В щоденній роботі це наразі нічого не змінює. Ми працюємо, як і раніше. Саме зараз готуємо виставку "Чутливість", яка охопить останні 30 років української фотографії, і відкриється 29 липня. Впевнена, це буде прекрасний проєкт", – прокоментувала новину Островська-Люта Суспільному Культура.

За законом "Про культуру", голосування за директора "Мистецького арсеналу" відбудеться через два місяці. 14 липня Державне управління справами оголосило повторний конкурс. Упродовж 30 календарних днів приймаються документи від кандидатів та формується склад конкурсної комісії. Представники культури виступили з заявою, щоби до другого конкурсу її наново сформували з допуском до процесу громадських представників та журналістів. Ознайомитися докладно з тим, як відбувається повторний конкурс на посаду директора "Арсеналу", можна за посиланням.

Олеся Островська-Люта брала участь у конкурсі 6 липня, за її кандидатуру проголосували три члени комісії, коли для перемоги потрібно п'ять голосів.  В.о. директорки раніше повідомила, що планує брати участь у повторному конкурсі.

Що відомо

  • Вибори директора "Мистецького арсеналу" на найближчі п'ять років мали відбутися 6 липня.
  • На перший конкурс подали документи десять кандидатів, серед яких, наприклад, міністр культури часів Віктора Януковича Михайло Кулиняк та колишня директорка Арсеналу Наталя Заболотна, при якій в Арсеналі з'явився і "Книжковий Арсенал", і мільйонні борги. Проте жоден з кандидатів не отримав необхідну більшість голосів – п'ять. Голоси розподілилися наступним чином: чотири отримав кандидат Михайло Кулиняк, три – Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна та Ірина Кислян – по одному голосу.
  • Після конкурсу Кулиняк написав у Фейсбуці пост: "Дамочка", "козльонки", "лузери".
  • З конкурсною комісією, яка мала обрати директора Арсеналу 6 липня, пов'язано декілька скандалів, наприклад, порушення при жеребкуванні членів комісії, яких висувають громадські організації, та конфлікт інтересів у голови комісії Василя Чернеця та двох учасників конкурсу. Михайло Кулиняк та Роман Недзельський його підлеглі.

Читайте також

  • Хто подавався на перший конкурс і як кандидати хотіли змінити Арсенал: об'єднати з художнім музеєм, змінити назву, знести паркан, створити концертний майданчик – за посиланням.
  • Як проходили вибори директора, які закінчилися повторним конкурсом. Суспільне Культура вело онлайн-хроніку.
  • Інтерв'ю з головою комісії, після оголошення повторного конкурсу.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше