Як буде відбуватися повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу"

Як буде відбуватися повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу"

Як буде відбуватися повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу"
Мистецький арсенал

6 липня конкурсній комісії не вдалося обрати нового директора "Мистецького арсеналу". Жоден з дев'ятиДокументи подали 10 кандидатів, до конкурсу також були допущені 10 кандидатів, проте в останню мить кандидатка Алла Демура зняла свою кандидатуру. кандидатів не отримав необхідну більшість голосів – п'ять. Тому голова комісії Василь Чернець оголосив повторний конкурс.

"Настільки серйозний та сильний склад учасників-конкурсантів, що комісії важко було визначитися з переможцем. Повторний конкурс має плюси. По-перше, діючі конкурсанти допрацюють свої програми, щоби комісія могла визначити найкращу. Вони врахують запитання, які ставилися", - сказав Чернець в інтерв'ю Суспільному.

В законі "Про культуру" сказано, що повторний конкурс проводиться так само, як і всі інші конкурси на посаду директора державного підприємства у сфері культури.

Процес триває наступним чином.

1. Державне управління справами оголошує конкурс на посаду генерального директора "Мистецького арсеналу". Це буде об'ява на сайті ДУС в розділі "вакансії".

Скоріш за все, повідомлення з'явиться протягом семи робочих днів. Кандидати почнуть подавати документи на конкурс: потрібно мати громадянство України і бути без судимості, мати вищу освіту та стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіти державною мовою, мати досвід роботи на керівних посадах.

2. З моменту оголошення конкурсу у ДУС є 30 днів, щоби формувати конкурсну комісію. До її складу має увійти три представники ДУС, три представники трудового колективу "Мистецького арсеналу" та три представники від громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування та орган управління.

ДУС та "Мистецький арсенал" самі оберуть своїх представників і делегують до комісії. Представників від ГО обирає ДУС методом жеребкування.

Жеребкування має бути відкритим, чесним, прозорим. До нього допускаються лише ГО зі сфери культури. Під час жеребкування члени комісії мають опустити конверти з іменами всіх представників в барабан, прокрутить і достати три конверти. В законі сказано, що орган управління забезпечує онлайн-трансляцію жеребкування на своєму офіційному веб-сайті.

Однак ДУС порушило ці положення закону під час останнього жеребкування.

ДУС допустило до жеребкування ГО не зі сфери культури та не було онлайн-трансляції, тому чесність і прозорість були поставлені під сумнів. Жеребкування проводили двічі, і кожен раз воно не ставало відкритішим.

Тому другий етап є надзвичайно важливим.

3. Завершення подачі документів кандидатами. Строк закінчується через 30 днів з моменту оголошення конкурсу.

4. Через три дні, як подача документів завершена, ДУС поширює на своєму сайті список претендентів на крісло гендиректора Арсеналу.

5. Через десять днів, як подача документів завершена, проходить перше засідання конкурсної комісії. На ньому члени оберуть голову комісії, метод голосування за директора Арсеналу – таємний чи відкритий, та проголосують за допущення чи не допущення до конкурсу кожного кандидата, який надіслав документи на конкурс.

6. Ще через сім-десять днів, але можливо і раніше, відбудеться засідання комісії, на якому виступить кожний кандидат на посаду директора, члени комісії поставлять йому запитання, а потім проголосують за директора.

7. Голова ДУС підписує наказ про призначення генеральним директором переможця конкурсу. Наказ має бути підписаний не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу.

Тобто новий директор "Мистецького арсеналу" буде обраний не раніше як у вересні.

Що відомо

  • Конкурс на посаду директора Мистецького арсеналу оголосили 14 травня за два місяці до того, як спливає дія трудового контракту з директоркою Олесею Островською-Лютою, яка обійняла цю посаду у 2016 році.
  • Трудовий колектив Арсеналу, два кандидати в директори Ольша Балашова та Євген Березницький, а також три члени конкурсної комісії заявили о порушеннях під час формування комісії, про вплив ДУС на членів комісії, про конфлікт інтересів голови комісії Василя Чернеця та двох кандидатів у директори Михайла Кулиняки та Романа Недзельського, а також про змову голосувати за "потрібного" кандидата всі подробиці за посиланням.
  • Під час виступу на конкурсі кандидатка Ольга Балашова заявила, що голова комісії Василь Чернець дискредитує конкурс, оскільки має конфлікт інтересів і виступає проти відкритого голосування.
  • Під час голосування голоси розподілилися наступним чином: чотири - отримав кандидат Михайло Кулиняк, три – Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна та Ірина Кислян – по одному голосу.
  • Михайло Кулиняк - колишній міністр культури при президентові Вікторі Януковичі. В Інтерв'ю "Радіо Культура" він сказав, що не проходив люстрацію.

Читай більше

  • П'ять порушень під час підготовки першого конкурсу на посаду директора Арсеналу: змова, конфлікт інтересів, вплив на членів комісії – за посиланням.
  • Хто подавався на перший конкурс і як кандидати хотіли змінити Арсенал: об'єднати з художнім музеєм, змінити назву, знести паркан, створити концертний майданчик – за посиланням.
  • Як проходили вибори директора, які закінчилися повторним конкурсом. Суспільне Культура вело онлайн-хроніку.

Чому цьогорічні вибори директора такі важливі?

Окрім того, що це окреме підприємство зі своїм бюджетом, яке в останній рік мало 37 млн гривень, є вкрай важливий момент саме зараз.

Зараз серйозно розглядається фінансування реставрації Арсеналу наступного року. Установа власними силами довела до фіналу розробку проєкту реставрації і кошторис попри те, що минулого року ДУС відмовився фінансувати ці заходи.

За словами директорки Олесі Островської-Лютої, на реставрацію та добудову Арсеналу потрібно близько 3 млрд гривень. І оскільки установа підпорядковується ДУС, а не Мінкульту, то для них важливо, хто буде директором, коли Арсенал почне отримувати кошти на реставрацію.

Коли у 2005-2006 роках створювали Арсенал, то говорили, що на ремонт будівлі старого заводу і побудови тут одного з головних українських музеїв потрібно близько 4 млрд гривень.

Як обирали директора п'ять років тому?

Попередній конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу" був не менш яскравим. 2016 рік, ДУС так довго не оголошує конкурс, що культурне середовище починає нервуватися. На фінал, де з чотирьох претендентів обирали переможця, прийшли невідомі активісти. Як їх пропустили у закрите приміщення – ніхто з організаторів не зміг відповісти. Активісти поділилися на два табори.

Одна група критикувала кандидатку Наталю Заболотну, яка намагалася переобиратися директором Арсеналу на другий строк, інші – її захищали.

Перемогла Леся Островська-Люта, про яку говорили, що вона – креатура голови ДУС Сергія Березенка. Островська-Люта це спростовувала, говорила, що не знайома з ним, проте знайома "з першою леді [Мариною Порошенко], оскільки ми неодноразово зустрічались на різних робочих групах".

Наталя Заболотна, яка програла, сказала у коментарі ТСН: "Це був п'ятигодинний фарс. Кандидат був відомий заздалегідь. Кандидат від влади".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад