Науковці НАН дослідили зразки "Дельта-варіанту" COVID-19, виявленого в Україні

Науковці НАН дослідили зразки "Дельта-варіанту" COVID-19, виявленого в Україні

Науковці НАН дослідили зразки "Дельта-варіанту" COVID-19, виявленого в Україні
. adm.dp.gov.ua

18-22 червня в Інституті молекулярної біології та генетики НАНУ вчені провели секвенування шістьох зразків коронавірусу та виявили "Дельта штам" у двох з них.

Про це повідомляє пресслужба Інституті молекулярної біології і генетики НАН України.

"18-22 червня в Інституті молекулярної біології і генетики НАНУ наші вчені провели секвенування чотирьох зразків коронавірусу, отриманих від ЦГЗ МОЗ м. Києва, та двох зразків, отриманих від Національного медичного університету ім. Богомольця. У двох зразках наші вчені виявили мутації (зокрема, L452R, T478K), які відноситься до індійського ("Дельта") штаму. Пацієнти, в яких було взято ці зразки на дослідження, повернулися з Російської Федерації", – розповіли дослідники.

Вчені з усього світи визначають варіант коронавірусу "Дельта" (В.1.617) як найбільш небезпечний – він у 1,6 раза заразніший, ніж варіант Альфа (британський штам), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше – до реанімації.

Дельта-варіант наразі домінує у Великій Британії. У Росії у значної частини хворих виявлено також цей штам. Всього поширення варіанту "Дельта" коронавірусу SARS-Cov-2 зафіксовано у 92 країнах світу.

Директор ІМБГ, академік Михайло Тукало взяв участь у нараді РНБО, на якій обговорювалося питання поширення варіанту "Дельта" у світі та загрози для України.

Вчений передав рекомендації НАН уряду

"Одним з дієвих заходів є вакцинація", – наголосив Тукало.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • На території України зафіксовані перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 "Дельта".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок