Дельта-штам COVID-19 може швидко вражати молодь — головний санлікар

Дельта-штам COVID-19 може швидко вражати молодь — головний санлікар

Ексклюзивно
Дельта-штам COVID-19 може швидко вражати молодь — головний санлікар
Ілюстративне фото

За попередніми даними, штам коронавірусу "Дельта", вперше виявлений в Індії, може швидко вражати молодь, тому українські експерти розглянуть можливість імунізації неповнолітніх.

"Вакцина, яка зараз є в Україні рекомендована для громадян віком від 18 років, однак на кінець місяця вже заплановане засідання Національно-технічної групи експертів з питань імунізації, яка буде розглядати питання зміщення цих вікових норм до більш ранніх, оскільки вже ми отримали дані, що молоді люди переносять доволі непогано цю вакцину. Найближчим часом це може бути рекомендовано", — розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, наразі немає даних щодо ефективності всіх вакцин проти штаму дельта. Відомо, що препарат Pfizer захищає від цього варіанту хвороби на 90-91%. Щодо ефективності інших вакцин МОЗ наразі збирає дані.

Що відомо

  • В Україні встановили новий рекорд щеплень проти COVID-19 з початку вакцинальної кампанії. Так, за добу 24 червня щепили понад 96 тисяч людей.
  • З 29 травня 2021 року в Україні запустили перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. У них вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомленням, так і за іншою чергою усіх охочих, яким ще не надійшло запрошення, але які є в листі очікування. Пріоритет надається літнім людям. Перший відкрився у столичному Міжнародному виставковому центрі в Києві.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте також

Що робити, якщо пропустили термін щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19. Пояснює МОЗ

Які штами COVID-19 найнебезпечніші та як від них захиститися. Пояснює ЦГЗ

Чим небезпечний штам коронавірусу "Дельта". Пояснюють імунологи

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок