На скандальну програму УКФ по святкуванню Незалежності подалися понад 70 заявників

На скандальну програму УКФ по святкуванню Незалежності подалися понад 70 заявників

На скандальну програму УКФ по святкуванню Незалежності подалися понад 70 заявників

На програму УКФ по фінансуванню заходів зі святкування 30-річчя незалежності, яка була оголошена у травні, подалися 70 заявників. Про це під час публічної дискусії на UA: Культура заявила Ірина Осадча, яка до 14 червня виконувала обов'язки виконавчого директора Фонду.

"10 червня закінчився термін подачі на "Знакові події" – лот, який присвячений Дню Незалежності. Ми отримали понад 70 заявок, попереду конкурсний відбір цих проєктів", – сказала вона під час публічної дискусії на UA: Культура щодо ситуації, яка склалася навколо УКФ.

Програма "Знакові події" стала причиною чергового скандалу навколо фонду. Для проведення конкурсу довелося скоротити фінансування по іншим програмам, акумулювавши 30 млн грн.

Багато грантових заявників отримали відмову без пояснення причин. Ситуацію погіршувало те, що експерти до цього поставили високі бали проєктам, тобто грантоотримувачі проводили перемовини з іншими донорами, посилаючись також на часткове фінансування УКФ.

На скандальну програму УКФ по святкуванню Незалежності подалися понад 70 заявників

Ірина Осадча під час публічної дискусії на UA: Культура

Наприклад, 21 травня Довженко-Центру повідомили про відхилення Наглядовою радою заявки на державне фінансування фестивалю німого кіно та сучасної музики "Німі ночі".

Наглядова рада не хотіла комунікувати з обуреними заявниками. За словами Мудрак, вона пропонувала наглядовій раді зібрати пресконференцію, і пояснити позицію. Однак не знайшла підтримки.

Щодо конкурсу до Дня Незалежності – культурна спільнота наголошує, що він з'явився тільки у травні та проводиться наспіх. Тому вони висунули вимоги до Мінкульту – розпустити і переобрати наглядову раду, та скасувати конкурс.

"Я вважаю, що додатково оголошений конкурс суто на святкування 30-річчя Незалежності є недолугим. Дедлайн (подачі заявок – ред.) був учора (10 червня – ред.), далі до кінця липня буде тривати розгляд проєктів. Відповідно, до Дня Незалежності лишиться 3 тижні. Чи можна сподіватися на справді значущий проєкт, який ліпиться за 3 тижні? Я в це не вірю" – сказала в ефірі UA: Культура мистецтвознавиця, співзасновниця благодійного фонду "Мистецькі надра" Ольга Сагайдак.

Лариса Мудрак заявила Суспільному Культура, що не бачить проблеми в проведені конкурсу:

"Я поділяю підхід, який чую більше ніж пів року про те, що Україна настільки значуща, настільки велика країна, що нам потрібні масштабні знакові проєкти, про які буде говорити світ", – зазначила Мудрак, – "Я однозначно схиляюся до думки, що на майбутнє УКФ важливо робити знакові проєкти. А тридцятиріччя Незалежності – знакова дата".

Про кризу в УКФ

Криза в грантовій установі розгортається пів року. Перед самими виборами виконавчого директора новостворена Спілка концертної індустрії в Україні звинуватила менеджмент Фонду у порушенні правил видачі грантів.

УКФ відповів, що жодних правопорушень не було, а ситуація може свідчити про можливий тиск на нинішню виконавчу директорку Юлію Федів напередодні виборів голови Фонду. Розгорнувся скандал, після якого Федів відмовилася брати участь у конкурсі, хоча вважалося, що її переоберуть на другий термін.

Концертна спілка пов'язана з депутатами партії "Голос" і неодноразово натякалося на її зв'язок з керівництвом Міністерства культури та інформполітики.

Другий скандал: під час виборів виконавчого директора УКФ Наглядова рада не змогла проголосувати за жодного кандидата, а кваліфікації кандидатів на посаду викликали критику.

Під час виборів виконавчого директора УКФ Наглядова рада не змогла проголосувати за жодного кандидата. Був оголошений другий конкурс. Слідом за цим голова УКФ Михайло Захаревич, який був обраний на початку 2021 року, звільнився.

14 квітня його посаду обіймає Лариса Мудрак, яка спочатку намагалася залагодити конфлікт і закликала сторони конфлікту до дискусії, втім 7 червня вона також заявила про самовідвід з посади.

27 квітня у конкурсі на посаду виконавчого директора УКФ за підсумками відкритого голосування переміг Владислав Берковський, але вийти на роботу він зміг лише 14 червня. Ткаченко і Мудрак пояснювали це тим, що пан Берковський звільнявся з попередньої роботи – фонду Пшеничного і проходив спецперівірку. 

14 червня Берковський вийшов на роботу і дав перше інтерв'ю, в якому заявив, що не бачить в УКФ кризи. За його словами, УКФ – це молода структура, яка лише розвивається, тому певні невеликі проблеми зумовлені умовами її зростання.

Читайте також

"Якщо Наглядову раду переоберуть, повернетесь в УКФ?" – "Ніколи не кажи ніколи". Інтерв'ю з Мудрак

Спочатку Держкіно, тепер УКФ. Чи справді влада перетягує контроль над культурними інституціями

Про кризу в УКФ: "По-комсомольськи готують красиві проєкти до Дня Незалежності"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше