Заявники та експерти УКФ вимагають скасувати додатковий конкурс до 30-річчя Незалежності України

Заявники та експерти УКФ вимагають скасувати додатковий конкурс до 30-річчя Незалежності України

Оновлено
Заявники та експерти УКФ вимагають скасувати додатковий конкурс до 30-річчя Незалежності України
УКФ

Заявники та експерти УКФ зустрілися з Олександром Ткаченком. Вони продовжують наполягати на розпуску Наглядової ради та просять скасувати додатковий конкурс "Знакові події до 30-річчя Незалежності України". Якщо міністерство не втрутиться, частина заявників піде в суд.

15 червня відбулася розмова щодо перебігу грантового сезону та складної ситуації в УКФ. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зустрівся з Іваном Козленком, який представляв спільноту заявників, та Ольгою Сагайдак, яка виступила від імені експертів фонду.

"Пану міністру були озвучені на передані в письмовому вигляді консолідовані вимоги двох груп. Очікуємо публічних коментарів міністра, – повідомила на своїй сторінці Ольга Сагайдак та опублікувала повний текст звернення.

Як йдеться в повідомленні, заявники програми "Знакові події" згуртувалися і підготували позов до суду, який частково або повністю може блокувати реалізацію всієї програми. Щоб цього не сталося, вони наполягають на негайному втручанні міністерства.

Серед озвучених вимог – скасування повноважень чинної Наглядової ради УКФ, скасування додаткового конкурсу програми Знакові події до 30-річчя Незалежності України та перегляд рішень Наглядової ради від 20 травня, коли були введені додаткові критерії, не передбачені в інструкціях для заявників, та ті, які були прийняті з порушенням Регламенту НР щодо кворуму (присутності 6 з 9 членів НР).

Що відповів міністр

Згодом з'явилася заява Олександра Ткаченка. За його словами, міністерство напрацьовує зміни до Закону, які дозволили б удосконалити процедуру формування НР фонду та припинення повноважень її членів.

Також він прокоментував ситуацію навколо додаткового конкурсу до 30-ї річниці Незалежності України, переспрямування коштів та перегляду рішення НР від 20 травня.

"Формально МКІП не може скасовувати конкурси, визначені НР УКФ, та її інші рішення. У законодавстві не передбачено норм щодо контролю за НР, яка сама покликана здійснювати контроль за діяльністю УКФ відповідно до регламенту. Але я готовий запросити НР переглянути прийняті нею рішення", – заявив міністр.

Що відомо

  • Конфлікт з Наглядовою радою УКФ триває з травні 2021 року, коли з'явилися перші результати цьогорічного конкурсного відбору. Деякі проєкти, які претендували на гранти і посіли топові позиції в рейтингу експертів, почали отримувати відмови у фінансуванні від Наглядової ради фонду.
  • Експерти УКФ та учасники конкурсного відбору проєктів фонду почали вимагати розпуску Наглядової ради та перегляду результатів конкурсу.
  • Голова Наглядової Ради Лариса Мудрак спочатку намагалася залагодити конфлікт та закликала сторони до дискусії, але 7 червня заявила про самовідвід з посади голови Наглядової ради УКФ.
  • Окрім Мудрак у відставку подали ще два члени Наглядової Ради – Артемій Сурін та Катерина Чуєва.
  • 14 червня на посаду вступив новий виконавчий директор УКФ Владислав Берковський. Він заявив, що не бачить кризи в роботі фонду, а всі проблеми зумовленні кризою зростання інституції.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ