Суд у Гаазі відхилив апеляцію Ратка Младича щодо злочинів у Сребрениці

Суд у Гаазі відхилив апеляцію Ратка Младича щодо злочинів у Сребрениці

Суд у Гаазі відхилив апеляцію Ратка Младича щодо злочинів у Сребрениці
. АР, фото 2016 року

Міжнародний суд у Гаазі 8 червня розглянув апеляцію колишнього військового лідера боснійських сербів Ратка Младича, якому інкримінують низку військових злочинів, зокрема вчинення геноциду боснійських мусульман у місті Сребрениця в 1995 році. За результатами засідання суд визнав Младича винним та залишив у силі вирок у вигляді довічного ув’язнення.

Про це повідомляє BBC.

"Колишній командувач боснійських сербів Ратко Младич програв апеляцію на вирок, винесений у 2017 році за геноцид, військові злочини і злочини проти людяності. Суд ООН залишив в силі довічне ув'язнення за його роль у вбивстві близько 8000 боснійських мусульман (боснійців) чоловіків і хлопчиків у Сребрениці в 1995 році", – йдеться у повідомленні.

Апеляційна комісія з п'яти людей дійшла висновку, що Младич не надав доказів, які скасовують попередні обвинувальні вироки проти нього, хоча головуючий суддя висловив незгоду майже за всіма пунктами. Однак Апеляційна камера також відхилила апеляцію, подану звинуваченням, що вимагало другого засудження проти Младича за злочини, вчинені проти боснійських мусульман і боснійських хорватів в деяких інших районах під час війни.

Де саме Младич відбуватиме покарання, поки що невідомо.

Раніше про заплановане засідання повідомило "Радіо Свобода".

"Суд винесе вирок під час судового засідання, яке буде закрите для журналістів через обмеження щодо коронавірусу. Винесення вердикту заплановане на 16:00 за Києвом. Очікується, що 78-річний Младич буде в суді, де раніше він виступив із різким засудженням Заходу і звинуватив суддів у брехні", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сам Младич заперечує всі звинувачення. Слухання неодноразово відкладали через стан здоров’я підсудного і через пандемію коронавірусу.

Читайте також: Експрезидент Республіки Сербської Караджич проведе решту життя у британській в’язниці

Геноцид у Сребрениці

Геноцид у Сребрениці — масове вбивство близько 8 тисяч боснійських мусульман (чоловіків віком від 12 до 77 років) силами Армії "Республіки Сербської" (квазідержавного утворення на території Боснії і Герцеговини) за співучасті воєнізованого формування "Скорпіони" під контролем МВС Сербії, яке відбулось у липні 1995 року під час подій Боснійської війни (1992-1995).

Розслідування встановило, що вбивства вчинили під командуванням одного з лідерів боснійських сербів — генерала Ратка Младича. Ще одним фігурантом у справі геноциду є інший лідер боснійських сербів — Радован Караджич.

Що відомо

  • У серпні 2020 року суд у Гаазі розпочав розгляд апеляції сербського польового командира Ратка Младича.
  • У 2017 році Младича засудили за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид через його роль у громадянській війні в Боснії у 1990-х роках.
  • Серед злочинів, у яких визнали винним Младича, були, зокрема, організація 44-місячної блокади й артилерійських обстрілів боснійської столиці Сараєва, внаслідок чого загинули близько 10 тисяч людей, чи організація вбивства понад 8 тисяч босняків, чоловіків і підлітків, у захопленому боснійськими сербами місті Сребрениці й околицях 1995 року.
  • Суд також визнав політичного керівника Младича Радована Караджича винним за подібними звинуваченнями, зокрема в геноциді, у 2016 році, і засудив його до 40 років ув’язнення. У 2019 році термін ув’язнення Караджича змінили на довічне.
  • Караджич і Младич були одними з останніх підозрюваних, відданих під суд ООН за роль у громадянській війні у Боснії в 1992-95 роках.
  • У травні 2021 року стало відомо, що експрезидент Республіки Сербської Караджич проведе решту життя у британській в’язниці.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок