Росія відвела тільки кілька тисяч своїх військових від кордону з Україною. Водночас як заявляють в адміністрації президента США Джо Байдена, понад 80 тисяч російських військовослужбовців залишаються на кордоні під час навчань США і НАТО, пише The New York Times.
Представники міністерства оборони США заявили, що близько 80 тисяч російських військовослужбовців залишалися поблизу різних ділянок кордону країни з Україною, що як і раніше є найбільшою силою, яку Росія накопичила там з моменту окупації Криму у 2014 році.
Читайте також: Агресія РФ, Північний потік-2 і судова реформа: про що говорили Зеленський і Блінкен
За словами офіційних осіб, російські військові дійсно наказали деяким підрозділам повернутися у свої казарми до 1 травня й вони відійшли від кордону. Проте багато підрозділів залишили свої вантажівки та бронетехніку.
На думку представників адміністрації Байдена, це сигнал про те, що вони можуть повернутися, якщо президент Росії Володимир Путін вирішить розгорнути їх знову.
Читайте також: Гра м’язами чи загроза вторгнення: що відбувається на фронті та у переговорах щодо Донбасу
Представники адміністрації заявили, що вони сприймають постійну присутність військ на кордоні з Україною як сигнал Путіна про те, що він може зрівнятися та фактично перевершити кількість військ, які беруть участь в навчаннях США і НАТО в Європі.
Як пише видання, навчання під керівництвом США під назвою "Defender Europe" почалися 4 травня в Албанії. В них беруть участь близько 28 тис. військовослужбовців з США та європейських країн-союзниць. В червні НАТО проведе ще одне вчення в Румунії та Португалії.
Що відомо
- Ситуація у зоні бойових дій на Донбасі погіршилась з початку березня 2021 року. Так, 3 березня бойовики самопроголошеної "ДНР" заявили, що отримали дозвіл на застосування "упереджувального вогню на знищення” по позиціях ЗСУ. Голова української делегації Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук назвав такі заяви зривом Мінських домовленостей.
- 26 березня під Шумами на Донеччині загинули четверо українських військових, після чого президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн "нормандської четвірки" та закликав їх зробити все можливе для збереження режиму всеосяжного припинення вогню на Донбасі.
- 1 квітня 2021 року Міноборони України повідомило, що Росія готує провокації та розширює військову присутність на окупованій території Донбасу. Того ж дня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ перекидає війська до кордонів, оскільки по периметру "підвищена активність військ НАТО". Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив Генеральну секретарку ОБСЄ Хельгу Шмід "про системне загострення Росією безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях та в Криму".
- Співробітники розслідувальної групи Conflict Intelligence Team виявили у Воронезькій області польовий табір, приблизно за 250 км від кордону з Україною, де сконцентровані російські війська.
- 12 квітня президент Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення. На його думку, Росія стягує війська, щоб "перевірити" Захід.
- За даними президента Зеленського, Росія розмістила у Криму і на східних кордонах України близько 80 тисяч військових.
- Російські окупанти 4 травня відкрили вогонь по Красногорівці. В результаті обстрілу була пошкоджена Мар'їнська центральна районна лікарня, в якій лікуються хворі на коронавірус.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен приїхав до Києва, де він зокрема має зустрітися з президентом Володимиром Зеленським.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба буде обговорювати "список" військової підтримки США з держсекретарем Ентоні Блінкеном під час його візиту до Києва.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!