Як остання українська фехтувальниця здобула ліцензію на Олімпіаду-2020. Інтерв'ю спортсменки

Як остання українська фехтувальниця здобула ліцензію на Олімпіаду-2020. Інтерв'ю спортсменки

Ексклюзивно
Як остання українська фехтувальниця здобула ліцензію на Олімпіаду-2020. Інтерв'ю спортсменки
. European Fencing Confederation

Ексклюзивне інтерв'ю Олени Кривицької для Суспільне Спорт.

Збірна України з фехтування повторила власний антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій - в Токіо-2020 україці можуть поборотися максимум за шість медалей. Але навіть такої кількості могло б не бути, якби на останньому етапі відбору ліцензію на Ігри не здобула шпажистка Олена Кривицька.

34-річна українка виграла європейський ліцензійний турнір та здобула останню квоту на Олімпіаду-2020.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Кривицька - десятий номер світового рейтингу у жіночій шпазі, і вона могла бути найбільш рейтингом фехтувальницею, яка не потрапить на Олімпіаду. Уся справа в розподілі квот: у Європі були дві кращі спортсменки, чиї команди теж не потрапили в Токіо.

Однак свою останню спробу Кривицька використала: виграла турнір та поїде на Олімпіаду.

Читайте також: Україна повторила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій у фехтуванні

В інтерв'ю Суспільне Спорт шпажистка розповіла про підготовку та настрій перед турніром, а також подальші плани.

Як зазначає Олена, ключовим етапом підготовки був саме психологічний настрій. Українка навіть не знала, хто саме проти неї фехтуватиме, аж допоки не приїхала на змагання.

"Для мене найскладніше - підготуватися психологічно: довго готуєшся, пройшло багато часу з останніх міжнародних змагань. З кінця 2019 року у нас був лише етап Кубка світу в Казані, але все одно - дуже важко повертатися після такої перерви, хоча я тренувалася весь час. Тому головне було налаштуватися психологічно. Я подивилася на склад учасників змагань лише тоді, коли приїхала в Мадрид. До цього не дивилася спеціально. Цього разу я розуміла, яка в мене ціль. Багато працювала, дуже багато роботи було виконано, але зараз її ще збільшиться в три рази", - розповідає Олена.

Вона пояснює, що у жіночій шпазі можливо все, а найскладнішим був фінальний двобій - адже на кону була єдина олімпійська ліцензія. У фіналі зійшлися перша та друга сіяні ліцензійного турніру - перемогла Олена.

"В принципі так, фінальна зустріч [була найскладнішою]. Це достатньо сильна суперницяУ фіналі суперницею Кривицької була німкеня Александра Ндоло, друга сіяна на турнірі, вона - призерка останнього чемпіонату Європи в 2019 році. Мені з нею не досить зручно працювати. Цей бій був найважчим: розумієш, що наче дійшов до фінальної стадії, але справа зроблена не до кінця. Якщо на інших змаганнях розумієш, що медаль у тебе на шиї, то тут була потрібна лише перемога. Мені потрібно було максимально сконцентруватися, але й також дати собі свободу і розслабитися, щоб показати все, що я можу. Якщо ти зажимаєшся і дуже переживаєш, збиваєшся на дуже прості прийоми і не показуєш навіть 5% прийомів - лише через це можна програти", - зазначає Кривицька.

Водночас, вона запевняє, що навіть якби не вдалося вийти на Олімпіаду - питання про завершення кар'єри не стояло. Але тепер - з'явився ще один шанс поборотися за медаль на Іграх, які будуть третіми у кар'єрі українки.

"Звісно, я припускала, що може таке статися і не поїду на Олімпійські Ігри. І на випадок, якщо потрапляю у мене був план, і на випадок, якщо ні - план Б. Таких думок, що я приїду і більше змагатися не буду - не було. А перемога на ліцензійому турнірі, це для мене у першу чергу вирішена задача, яка була поставлена на цей етап. Я її виконала. Тепер треба думати, як підготуватися, підійти у хорошій формі до Олімпійських Ігор для того, щоб видати максимальний результат і здобути медаль. Два рази я вже була на Олімпійських Іграх, і повертатися без неї не так вже й весело", - підсумовує Кривицька.

На Іграх в Токіо вона каже, що повинна бути вдвічі сконцентрованіша, ніж раніше. Адже шанс на медаль буде усього один - українська жіноча команда у шпазі на Олімпіаду не пробилася.

Що відомо

  • Олена Кривицька змагалася на Олімпіадах у 2012 (Лондон) та 2016 (Ріо-де-Жанейро) роках. Найкращий результат - 15-е місце на Іграх-2016.
  • В активі Кривицької - дві "бронзи" на рівні чемпіонатів світу - в 2015 (Угорщина) та 2017 (Німеччина).
  • Ліцензійний турнір у Мадриді став лише другим турніром для Кривицької у 2021 році. На етапі Кубка світу в Казані в особистій шпазі вона посіла 10-е місце.
На початок