Олександр Усик – третій боксер в сучасній історії, хто ставав абсолютним чемпіоном у різних вагових категоріях

Олександр Усик – третій боксер в сучасній історії, хто ставав абсолютним чемпіоном у різних вагових категоріях

усик абсолютний чемпіон світу
Олександр Усик з прапором України після бою проти Тайсона Ф'юрі. Getty Images

І перший "абсолют" у надважкій вазі за 25 років.

37-річний Олександр Усик – абсолютний чемпіон світу у надважкій вазі. З моменту переходу в цю вагу до здобуття усіх поясів українцеві знадобилося менше п'яти років: свій перший бій у надважкій вазі Усик провів у жовтні 2019 року.

Загалом у цій ваговій категорії Олександр боксував шість разів – у третьому бою здобув три чемпіонські пояси (WBA, IBF, WBO) після перемоги над Ентоні Джошуа. Двічі їх захищав, а в поєдинку проти Тайсона Ф'юрі став абсолютним чемпіоном світу.

До переходу в надважку вагу Усик теж був абсолютним чемпіоном – у важкій вазі. Таким чином, після об'єднання усіх поясів у "хевівейті" Олександр Усик став лише третім боксером в сучасній історії з чотирма чемпіонствами, кому вдалося стати "абсолютом" у різних вагових категоріях.

Абсолютні чемпіони світу у різних вагових категоріях (ера чотирьох поясів)

  • Теренс Кроуфорд – перша напівсередня вага (серпень 2017) та напівсередня вага (липень 2023)
  • Наоя Іноуе – легша вага (грудень 2022) та друга легша вага (грудень 2023)
  • Олександр Усик – важка вага (липень 2018) та надважка вага (травень 2024)

Загалом в історії чоловічого боксу в еру чотирьох чемпіонств лише дев'ятьом спортсменам вдавалося стати "абсолютами". У жінок – десять таких випадків, зокрема Кларесса Шилдс та Кеті Тейлор об'єднували усі пояси у двох різних вагових категоріях.

Абсолютні чемпіони світу у надважкій вазі: кому це вдавалося

Олександр Усик – перший за 25 років абсолютний чемпіон світу у надважкій вазі. І перший в еру чотирьох поясів. Останнім "абсолютом" був Леннокс Льюїс – у листопаді 1999 року.

В еру трьох чемпіонств, крім Льюіса, звання "абсолюта" здобували також Майк Тайсон, Бастер Дуглас, Евандер Холіфілд та Ріддік Боу.

На початок