У США українця засудили до 10 років в'язниці за кібератаки на компанії

У США українця засудили до 10 років в'язниці за кібератаки на компанії

У США українця засудили до 10 років в'язниці за кібератаки на компанії
. Unsplash

Суд у Вашингтоні засудив громадянина України Федора Гладира до 10 років позбавлення волі за низку кібератак на американські компанії, що призвели до фінансових втрат на суму понад 3 мільярди доларів.

Про це повідомляється на сайті Мін'юсту США.

За даними американського відомства, Гладир працював системним адміністратором в хакерському угрупованні FIN7, до складу якого входили понад 70 осіб. Його затримали ще у 2018 році у Дрездені на вимогу правоохоронних органів США та екстрадували до Сіетла. У вересні 2019 року він зізнався у здійсненні кібератак та шахрайстві в обмін на зняття решти обвинувачень. Йому загрожував термін ув’язнення до 25 років. Разом з Гладирем покарання отримали ще два українці — Дмитро Федоров та Андрій Копаков.

Так, згідно з даними розслідування, члени FIN7 шляхом зламу систем американських компаній отримували доступ до особистих даних клієнтів.

"Деякі з них були хакерами, інші розробляли шкідливе програмне забезпечення, встановлене на комп’ютерах, а треті створювали шкідливі електронні листи, які змушували жертв заражати системи їхніх компаній", — заявила виконувачка обов'язків прокурора США Тесса М. Горман.

Зазначається, що починаючи з 2015 року, зловмисники зламали тисячі комп’ютерних систем і викрали мільйони номерів кредитних та дебетових карток клієнтів, а також приватну та непублічну інформацію, яку вони використовували або продавали для отримання прибутку. Лише у США хакери атакували комп'ютерні мережі сотні компаній у 50 штатах та окрузі Колумбія, викравши 20 мільйонів записів карток клієнтів з понад 6500 терміналів торгових точок у більш ніж 3600 окремих місцях бізнесу. Загальний розмір шкоди, заподіяної банкам, торговцям, компаніям та споживачам, оцінюється у понад 3 мільярди доларів. Окрім США, кібератаки були зафіксовані, зокрема, у Великій Британії, Франції та Австралії.

Що відомо

  • 13 грудня 2020 року стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • 18 грудня 2020 року агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
  • Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони попередив про високий рівень кіберзагрози на тлі атаки на державні установи США, здійсненої хакерами, яких пов’язують із російськими спецслужбами.
  • 15 квітня США запровадили санкції проти Росії через втручання у вибори та кібератаки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок