Росія оголосила про висилку п’ятьох польських дипломатів. Варшава готує відповідь

Росія оголосила про висилку п’ятьох польських дипломатів. Варшава готує відповідь

Росія оголосила про висилку п’ятьох польських дипломатів. Варшава готує відповідь
ridl.io

Росія повідомила про висилку п'яти польських дипломатів у відповідь на дії Польщі. Варшава ж планує відповісти на цей крок Кремля.

У МЗС Росії заявили, що висилка дипломатів пов'язана з тим, що Польща підтримала "ворожі дії США".

"Звернули увагу, як швидко в Варшаві "підспівали" Адміністрації США, зажадавши від'їзду з Польщі трьох російських дипломатів. Своєю чергою, з Росії будуть видворені п'ять польських дипломатів", – йдеться у заяві російського відомства.

Там вказали на необхідність, щоб посли обох країн "перебували у своїх столицях для аналізу ситуації та проведення консультацій".

Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вел Сеньк у відповідь заявив, що Варшава відреагує на крок Москви, передає TVP.INFO.

"Ми спокійно чекаємо офіційної інформації щодо оголошеного рішення. Інформація на вебсайті російського міністерства закордонних справ не є дипломатичною формулою надання офіційної інформації. Ми готові до російських заходів у відповідь і розглянемо їх, коли отримаємо деталі", – сказав заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк.

Що відомо

  • 15 квітня Польща оголосила трьох російських дипломатів персонами нон грата через те, що вони "порушували умови дипломатичного статусу" і "вчиняли дій на шкоду Польщі".
  • 16 квітня глава МЗС Росії Сергій Лавров оголосив про намір видворити п’ятьох польських дипломатів з РФ.
  • 15 квітня США запровадили нові санкції проти Росії через втручання у вибори та кібератаки. Також американський лідер Джозеф Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через дії Росії. Того ж дня у польському МЗС заявили про повну солідарність з рішеннями США, що стосуються Росії.
  • Росія у відповідь на санкції США вирішила внести у "чорний" список вісьмох американських чиновників.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок