Російські хакери атакували Мінфін США – Washington Post

Російські хакери атакували Мінфін США – Washington Post

Російські хакери атакували Мінфін США – Washington Post
Фото: AP

Хакери, які працюють на російські спецслужби, організували масштабну шпигунську кампанію, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США, зокрема, Міністерства фінансів.

Про це повідомляє The Washington Post.

За інформацією джерел видання, у межах кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів та інших держустанов. При цьому вони зазначили, що робота щодо оцінки характеру та масштабу атак все ще ведеться, проте її перші результати свідчать про те, що вторгнення було "тривалим та суттєвим".

За даними видання, через масштаб проблеми 12 грудня у Білому домі відбулось засідання Ради національної безпеки США.

При цьому офіційні особи США поки що не коментують атаку, однак Міністерство фінансів підтвердило злам мережі та повідомило, що звернулося до ФБР та Агентства з кібербезпеки із проханням провести розслідування. Крім того, представник Ради національної безпеки Джон Улліт додав, що вони "роблять всі необхідні кроки для виявлення та усунення будь-яких можливих проблем, пов'язаних із цією ситуацією".

Попри те, що уряд США публічно не назвав причетних до зламу, джерела видання вважають, що відповідальність за атаку несе Росія. Зокрема, спеціалісти припускають, що атака на Мінфін була частиною масштабної кампанії, під час якої хакери також зламали мережі американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.

За наявною інформацією, хакери змогли доступ до системи, підробивши оновлення, яка випускає IT-компанія SolarWinds. Вона обслуговує урядових замовників, зокрема, органи виконавчої влади, збройні сили та спецслужби США.

Окрім того, об’єктом атаки стало Національне управління з телекомунікацій і інформації, повідомляє видання. Американська розвідувальна спільнота занепокоєна тим, що зловмисники могли атакувати також й інші урядові установи

Що відомо

  • Російські хакери проникли в системи майже 30 лікарень в США з метою викрадення даних та порушення роботи медичних служб.
  • 27 жовтня хакери зламали виборчий сайт президента США Дональда Трампа.
  • В Агентстві з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA), яке опікувалося перебігом виборів президента Сполучених Штатів 2020 року, повідомили, що не зафіксували спроб іноземного втручання у виборчий процес.
  • Розвідувальна спільнота США дійшла висновку, що Росія втручалася у президентські вибори 2016 року через кампанії в соцмережах та злам акаунтів електронної пошти лідерів Демократичної партії, щоб сприяти обранню Дональда Трампа.
  • Москва завжди категорично заперечувала звинувачення у втручанні у вибори в інших країнах і зв’язках із хакерами, викритих у зламі іноземних урядових сайтів.
На початок