Хакери, пов'язані з РФ, атакували ядерну інфраструктуру США – Boolmberg

Хакери, пов'язані з РФ, атакували ядерну інфраструктуру США – Boolmberg

ЗМІ
Хакери, пов'язані з РФ, атакували ядерну інфраструктуру США – Boolmberg
Колаж Суспільне

Агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.

Про це з посиланням на власні джерела в уряді США повідомляє видання Bloomberg.

Як зазначає видання, хакери, пов’язані з російським урядом, "здійснили добре скоординовану атаку, яка скористалася слабкими сторонами ланцюга поставок для урядових установ США", щоб проникнути в кілька федеральних відомств, включаючи департаменти національної безпеки, Держказначейства, міністерство торгівлі та Держдеп.

Головними об'єктами останньої атаки стало міністерство енергетики США та Національне управління з ядерної безпеки, яке обслуговує запаси ядерного палива. Фахівці з кібербезпеки відзначають, що характер атаки демонструє значну обізнаність зловмисників про особливості роботи ядерної галузі.

Втім, прессекретарка Міністерства енергетики США Шейлін Хайнс повідомила, що злам не створив загрози критично важливим об'єктам національної безпеки і стосувався лише ділової інформації.

Джерела Bloomberg повідомили виданню, що хакерам також вдалося зламати уряди трьох штатів, але не вказали, яких саме. Крім того, співрозмовники видання повідомили, що за організацією кібератак на США стоять групи хакерів, пов'язані з Російською Федерацією. Представники американських спецслужб та уряду на офіційному рівні поки що утримуються від коментарів про винуватців кібератак на США.

Обраний президент США Джо Байден заявив, що його адміністрація з перших днів роботи зробить кібербезпеку одним зі своїх головних пріоритетів та зауважив, що США готові на значні фінансові витрати, щоб знайти винуватців останніх атак.

Перші повідомлення про кібератаки на державні установи США почали з'являтися в американських ЗМІ 13 грудня. Пізніше інформацію про хакерську атаку офіційно підтвердили у Міністерстві фінансів США та повідомили, що звернулися до ФБР та Агентства з кібербезпеки із проханням провести розслідування. Представник Ради національної безпеки Джон Улліт запевнив, що влада "робить усі необхідні кроки для виявлення та усунення будь-яких можливих проблем, пов'язаних із цією ситуацією".

Що відомо

  • 13 грудня стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
  • Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони попередив про високий рівень кіберзагрози на тлі атаки на державні установи США, здійсненої хакерами, яких пов’язують із російськими спецслужбами.

На початок