WSJ: Україна просить США допомогти у завданні ударів по території Росії

WSJ: Україна просить США допомогти у завданні ударів по території Росії

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час спільної з президенткою Європарламенту Робертою Метсолою пресконференції, в Києві, 9 травня 2024 року. Ковальчук Віктор/УНІАН

Україна запросила у США скасування обмеження на використання американської зброї територією Росії, яку визнає Вашингтон.

Про це повідомили джерела The Wall Street Journal.

Стверджується, що Україна також просить допомогти визначити цілі на території РФ для завдання ударів українською зброєю.

Запит надійшов минулого тижня, він перебуває на розгляді. Як зазначається, Україна звернулася до Вашингтона на тлі наступу російської армії на Харківщині. WSJ вважає, що згода США означатиме серйозну зміну у політиці Білого дому.

1 травня міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що західні партнери вже передали Україні озброєння, яке не має обмежень щодо ударів по російській території.

Уряд Великої Британії вже скасував подібне обмеження. Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон 2 травня відвідав Київ і пообіцяв Україні три млрд фунтів (3.74 млрд доларів) щорічно, а також заявив, що Україна має право бити одержаною від Британії зброєю по території РФ.

Ще у лютому 2024 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна має право завдавати ударів по "російських військових цілях за межами України" відповідно до міжнародного права.

На початок