Колишнього народного депутата Семена Семенченка, якого Печерський райсуд Києва арештував за підозрою у створенні приватної військової компанії, доправили до лікарні через погіршення самопочуття. До нього не пускають захисників.
Про це Суспільному повідомив його адвокат Влад Добош.
"Не пускають мене в лікарню за чиїмсь незаконним бажанням. Всупереч Кримінально-процесуальному кодексу перешкоджають законній діяльності захисника. Документи я всі надав, щоб я міг поспілкуватися зі своїм клієнтом, мати з ним побачення. Але за вказівкою комусь зателефонував конвоїр, мені було відмовлено, посилаючись на те, що в них є інструкція. Проте інструкція не є законом", – заявив Дорош.
Читайте також: Семен Семенченко: чим відомий екснардеп та командир "Донбасу", якого звинувачують у створенні ПВК
Він також повідомив, що подав відповідну заяву до поліції та викликав слідчо-оперативну групу. Добош зазначив, що намагатиметься внести це "кримінальне порушення" до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а потім передати цю інформацію до Державного бюро розслідувань для подальшого порушення справи.
"Ми зараз накопичуємо ці порушення і буде подані скарги як до СБУ, бо це були конвоїри Служби безпеки України, так і до уповноваженої з прав людини", – сказав адвокат Семенченка.
За його інформацією, стан його підзахисного наразі задовільний.
"Можливо через стрес, можливо, ще щось... Просто стало зле і його доправили до лікарні для обстеження. Це не спровокована ситуація для того, щоб уникнути чи пом'якшити запобіжний захід навмисно. Це стандартне обстеження, щоб встановити, чому йому стало зле", – розповів Добош.
Що відомо
- 24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора заявили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком.
- За даними СБУ, Семен Семенченко та інформатор НАБУ у справі викриття корупції в "Укроборонпромі" Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
- Семен Семенченко (до 2014 року — Костянтин Ігорович Грішин) на початку бойових дій на Донбасі був командиром добровольчого батальйону "Донбас". Деякий час він переховував своє обличчя. На парламентських виборах 2014 року вирішив балотуватися від партії "Самопоміч" і пройшов до Верховної ради. У 2017 році був одним з організаторів акцій протесту під Радою за виборчу реформу, антикорупційний суд та скасування депутатської недоторканності. 2016-2017 роки – один з організаторів торговельної блокади окупованих територій. У 2016 році на перевиборах балотувався на посаду Криворізького міського голови від “Об'єднання "Самопоміч”.
- Євген Шевченко став відомим через розслідування журналістів "Бігус.Інфо", у якому йдеться, що син ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського — Ігор разом з друзями є учасником схем з розкрадання в Укроборонпромі. У розслідування йшлося, що в оборудках брав участь і колишній спецагент НАБУ Шевченко. Сам Шевченко у своєму Facebook спростував свою причетність до схем розкрадання в оборонному комплексі. Також він заявляв, що "не є агентом НАБУ і ніколи ним не був", але співпрацював з детективами НАБУ на конфіденційних засадах.
- 26 березня Печерський райсуд Києва відправив Семена Семенченка під варту. Проте сам Семенченко та його адвокат Влад Дорош спростували інформацію про арешт.
- 26 березня Печерський райсуд також відправив під варту з можливістю застави у п'ять мільйонів гривень Євгена Шевченка.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу