"Мене назвали українським бен Ладеном". Суд відправив під варту підозрюваного щодо "ПВК Семенченка"

"Мене назвали українським бен Ладеном". Суд відправив під варту підозрюваного щодо "ПВК Семенченка"

Оновлено
"Мене назвали українським бен Ладеном". Суд відправив під варту підозрюваного щодо "ПВК Семенченка"
Суспільне, Дар'я Кінша

Печерський районний суд Києва відправив під варту інформатора Національного антикорупційного бюро у справі викриття корупції в "Укроборонпромі" Євгена Шевченка, якого підозрюють у створенні "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Кінша, за ухвалою суду Шевченко може внести заставу у п'ять мільйонів гривень.

"П'ять мільйонів гривень я, на жаль, не маю. Але сподіваюсь на підтримку друзів, можливо я зможу внести цю заставу. Сподіваюсь, що до понеділка мої друзі та родичі зберуть необхідну суму і в понеділок внести, а у вівторок я зможу вийти на волю", – сказав Шевченко.

Читайте також: Євген Шевченко: чим відомий "інформатор НАБУ", якого звинувачують у створенні ПВК

За його словами, він планує оскаржувати це рішення.

Шевченко Євген
Шевченко Євген у залі суду. Суспільне, Дар'я Кінша

Перед початком засідання Шевченко заявив, що "це особиста помста Єрмака (глава офісу президента, ред.) за те, що публічно заявив про зрив операції "вагнерівців",Спецоперація по затриманню бойовиків приватної компанії Вагнера, які воювали на Донбасі і яких затримали в Білорусі та врешті передали не Україні, а РФ. і потім публічно звинуватив його у державній зраді".

"Вони звинувачують мене в тому, що я "український бен Ладен", постачав зброю, вибухівку незаконному збройному формуванню Семена Семенченка і брав участь в організації, створенні та діяльності цього збройного формування. Тобто це на стільки абсурдні звинувачення, які не мають жодних доказів. Їх немає в природі. Вибухівка, зброя — смішно", — наголосив Шевченко.

Читайте також: Семен Семенченко: чим відомий екснардеп та командир "Донбасу", якого звинувачують у створенні ПВК

Шевченко зазначив, що частина його листувань, зокрема про вибухівку, була сфальсифіковані. Він також розповів, що у нього безліч ворогів, "таке коло корумпованих друзів", які збирають інформацію, щоб знищити його авторитет та довіру до нього.

Що відомо

  • 24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора заявили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком.
  • За даними СБУ, Семен Семенченко та Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
  • Також СБУ підозрює Євгена Шевченка у завезенні на територію України товарів військового призначення на потреби незаконної приватної військової компанії та подальшої їх реалізації на оборонні підприємства України.
  • 25 березня Печерський районний суд Києва відправив під домашній цілодобовий арешт добровольців батальйону "Донбасу" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Акимовича, затриманих у справі про "ПВК Семенченка".

Вибір редакції

На початок