Справа ПВК: суд взяв під варту Семена Семенченка без права застави

Справа ПВК: суд взяв під варту Семена Семенченка без права застави

Справа ПВК: суд взяв під варту Семена Семенченка без права застави
Семен Семенченко / Facebook

Печерський районний суд Києва взяв під варту без права застави екскомандира батальйону "Донбас" та колишнього народного депутата Семена Семенченка. Його підозрюють у створенні приватної військової кампанії.

Про це повідомив сам Семенченко з зали суду у Facebook. Журналістів до зали не пустили.

"Це все провокація РФ", — заявив Семенченко після засідання.

Як повідомляла кореспондентка Суспільного Дар'я Кінша, перед початком засідання щодо обрання запобіжного заходу Семен Семенченко розповів журналістам, що "їхні дії просто неправильно трактуються". Також він заявив, що не є бенефіціаром організації, у створенні якої його підозрюють.

"Я нею не керую. Там є засновники, керівники компанії, знайомство з якими я не заперечую, а навіть пишаюся, бо це ветерани війни на Донбасі, добровольці, які у 2014 році першими стали на захист країни. Я вважаю, що ця компанія виконує дуже важливу соціальну функцію – працевлаштовує ветеранів, укладає офіційні договори та не є кримінальною структурою", – розповів Семенченко.

Читайте також: Семен Семенченко: чим відомий екснардеп та командир "Донбасу", якого звинувачують у створенні ПВК

Водночас він заявив, що до тренувальної бази ця компанія не має ніякого відношення, а зброї на базі також не було.

"Donbas Battalion Corp – зареєстрована не в будь-якій країні, а в США, створена добровольцями, проте зараз вони протидіють Росії не в бліндажах, а на міжнародному рівні. Основне завдання – забезпечення безпеки в тих країнах світу, де працює розхитування ситуації російська ПВК "Вагнер", – сказав Семенченко.

Він додав, що керівництво цієї організації раніше зверталось до СБУ, пропонувало співпрацю та повідомляло "важливу інформацію".

Раніше Печерський районний суд відправив під варту з можливістю застави у п'ять мільйонів гривень інформатора Національного антикорупційного бюро у справі викриття корупції в "Укроборонпромі" Євгена Шевченка.

Що відомо

  • 24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора заявили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком.
  • За даними СБУ, Семен Семенченко та Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
  • Також СБУ підозрює Євгена Шевченка у завезенні на територію України товарів військового призначення на потреби незаконної приватної військової компанії та подальшої їх реалізації на оборонні підприємства України.
  • 25 березня Печерський районний суд Києва відправив під домашній цілодобовий арешт добровольців батальйону "Донбасу" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Акимовича, затриманих у справі про "ПВК Семенченка".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок