Контейнеровоз у Суецькому каналі: у заторі застрягли десятки суден з тваринами

Контейнеровоз у Суецькому каналі: у заторі застрягли десятки суден з тваринами

Оновлено
Контейнеровоз у Суецькому каналі: у заторі застрягли десятки суден з тваринами
AP

Щонайменше 20 суден з тваринами застрягли у заторі у Суецькому каналі через контейнеровоз Ever Given, який зазнав аварії у найвужчій ділянці й, таким чином, заблокував шлях для інших кораблів.

Як пише The Guardian, захисники тварин вже почали перейматися за добробут тварин у разі, якщо затор затягнеться. Загалом нині через Ever Given у каналі заблоковані понад 200 суден.

Так, дані відстеження суден показали, що три судна з рогатою худобою — Omega Star, Unimar і Sea — застрягли у різних точках каналу, дані з морського руху показали ще 11 суден для перевезення худоби, а недержавні організації виявили інші кораблі, у результаті чого загальна кількість суден з тваринами сягла 20.

За даними організації Animals International, п'ять з ідентифікованих суден прямують з тваринами з Іспанії, а дев'ять — з Румунії, і вирушили вони на початку березня. Дані з вебсайтів зі стеження за морськими перевезеннями вказують на те, що судно Unimar покинуло Іспанію 15 березня й попрямувало до міста Джедда (Саудівська Аравія). Судно Omega Star попрямувало з Іспанії до Порт-Саїду (Єгипет) 16 березня.

Читайте також: Як контейнеровоз заблокував Суецький канал

Видання зазначає, що хоча у перші дні затору про тварин не думали, тепер стало зрозуміло, що розвантаження корабля може зайняти тижні, а кораблям доведеться шукати альтернативні, набагато довші маршрути. У Порт-Саїді та місті Суец можна знайти корм для тварин, якщо запаси скінчаться, хоча цей процес може бути непростим з такою великою кількістю суден у черзі. Видання зазначає, що у 2021 році через затримання в морі вже були забиті тисячі голів великої рогатої худоби.

Зоозахисники кажуть, що якщо у тварин скінчаться їжа і вода, і вони застрягнуть на кораблях, їх не можна буде випустити в іншому місці з причин, пов'язаних з оформленням документів. Водночас перебування на борту означає для тварин ризик голодної смерті, зневоднення, травм та скупчення відходів. Через це все вони можуть померти, а екіпаж не зможе позбутися мертвих тіл у Суецькому каналі.

"По суті, це заведена біологічна бомба уповільненої дії для тварин, членів екіпажу та всіх причетних до цього людей", — додали зоозахисні організації.

Органи сільського господарства і ветеринарії Румунії, тварини з якої переважно застрягли у каналі, поки не прокоментували ситуацію.

Які ще можуть бути наслідки

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов в ефірі Українського радіо пояснив, яке значення для світу й економіки має Суецький канал.

"Є кілька центрів світової активності: Тихоокеанський регіон, Європа та Північна Америка. Суецький канал дає найкоротший економічний шлях для постачання близькосхідної нафти з країн Перської затоки, а також різноманітних вантажів з Китаю у Європу. Це приблизно 7,5% всієї морської торгівлі світу", — пояснив Данилов.

За його словами, канал є критично важливим для Європи й азійських постачальників.

"Це майже дорівнює катастрофі, враховуючи вартість простою суден, які зараз там накопичилися і необхідність тепер змінювати маршрут, якщо ситуація не зміниться найближчим часом", — сказав експерт.

Судно, яке застрягло в Суецькому каналі має заввишки як 15-ти поверховий будинок, а завдовжки — 400 м. Данилов називає це потужним сигналом для уряду Єгипту й для керівництва каналу.

"У 2015 році було запроваджено так званий Суец-2. На частині каналу у 2015 році зробили паралельне річище, чим збільшили пропускну спроможність вдвічі — до 100 кораблів на добу. На жаль, цей корабель застряг у тій частині, яка не має паралельного річища", — пояснив експерт.

Данилов зазначив, що тепер уряд Єгипту буде змушений буде витрачати великі гроші на те, щоб не допустити таких ситуацій у майбутньому, оскільки для них це критично важливо: Суецький канал — це друга стаття надходжень у бюджет після туризму. Також у каналі планувалося створення логістичних центрів, а інші країни не можуть впливати на ситуацію, адже канал націоналізований.

Експерт додав, що дуже ймовірно, що ситуація буде визнана форс-мажором і ніхто не буде винен.

Що відомо

  • У Суецькому каналі утворився затор. Контейнеровоз знесло з курсу вітром — він застряг у найвужчій ділянці. Кожна година простою каналу коштує світовій торгівлі 400 мільйонів доларів.
  • Компанії, які користуються каналом, щодня втрачають по 10 мільярдів доларів. Канал заблокував контейнеровоз Ever Given. Він застряг у найвужчій ділянці. Судно здули сильні вітри попри його вагу у 200 тисяч тонн.
  • Адміністрація Суецького каналу сподівалася розблокувати прохід за день 25 березня, але нічого не вийшло.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок