Україна зареєструвала китайську вакцину CoronaVac

Україна зареєструвала китайську вакцину CoronaVac

Україна зареєструвала китайську вакцину CoronaVac
AP

Україна зареєструвала вакцину від COVID-19 CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко на брифінгу 10 березня.

"Вчора (9 березня — ред.) МОЗ було ухвалено рішення про державну реєстрацію для екстреного медичного застосування під зобов'язання вакцини для профілактики COVID-19 виробництва компанії Sinovac, яка називається CoronaVac", — повідомив Іващенко.

За його словами, МОЗ ухвалило таке рішення "на основі реєстраційних матеріалів", а саме посвідчень, матеріалів виробника щодо автентичності, проведення аналізу користь-ризик та інших досліджень щодо ефективності та безпеки вакцини.

Він зазначив, що вакцина є третім препаратом для профілактики COVID-19, який дозволила Україна. Раніше МОЗ вже зареєструвало Oxford/AstraZeneca (Covishield) та Pfizer-BioNTech для екстреного медичного застосування.

Читайте також: Майже два мільйони доз від CoronaVac: що відомо про нову вакцину, яку замовила Україна

Що відомо

  • Експертний центр Міністерства охорони здоров'я рекомендував зареєструвати вакцину CoronaVac проти COVID-19 китайської фармкомпанії Sinovac Biotech.
  • Україна підписала контракт на постачання 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • CoronaVac – вакцина, яку створює спільно одна з найбільших фармацевтичних компаній Китаю Sinovac, біомедицинський дослідницький інститут Бутантан у Бразилії та індонезійська компанія Biofarma.
  • 11 січня група компаній "Лекхім" заявила про укладення угоди на постачання 5 мільйонів доз китайської вакцини CoronaVac після 10 місяців переговорів.
  • Група компаній "Лекхім" отримала державне замовлення на закупівлю китайської вакцини CoronaVac без проведення тендерних торгів.
  • Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.
  • 10 лютого китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech подала заявку на реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.
На початок