Sinovac подала заявку на реєстрацію вакцини в Україні

Sinovac подала заявку на реєстрацію вакцини в Україні

Sinovac подала заявку на реєстрацію вакцини в Україні
АР

Китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech подала заявку на реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

"Компанія Sinovac подала заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19 під зобов'язання для екстреного медичного застосування", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у міністерстві, дозвіл на екстрене застосування вакцини проти COVID-19 від Sinovac вже надали компетентні органи Туреччини, Бразилії, Китаю та Індонезії.

У МОЗ нагадали, що наприкінці грудня минулого року Міністерство охорони здоров'я через держпідприємство "Медичні закупівлі України", яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на постачання майже двох мільйонів доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії Sinovac.

Раніше у Національному антикорупційному бюро повідомили, що детективи НАБУ розпочали досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.

У Раді громадського контролю НАБУ зазначили, що оприлюднена ціна закупівлі дози вакцини стала чи не найвищою у світі при тому, що її загальна ефективність під час останнього етапу тестувань у Бразилії показала лише 50,38%.

При цьому український партнер Sinovac Biotech, компанія "Лекхім", у листі до "Медзакупівель" попросила відкласти перші поставки вакцини. Компанія посилається на затримку з отриманням експортної ліцензії від китайського уряду та затримку ухвалення парламентом України закону про реєстрацію вакцин.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання 1,913 мільйона доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax, поставки яких відбуватимуться з лютого 2021 року.
  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.

На початок