"Лекхім" отримала замовлення на вакцину проти COVID-19 без тендерних торгів

"Лекхім" отримала замовлення на вакцину проти COVID-19 без тендерних торгів

"Лекхім" отримала замовлення на вакцину проти COVID-19 без тендерних торгів
. AP

Група компаній "Лекхім" отримала державне замовлення на закупівлю китайської вакцини CoronaVac без проведення тендерних торгів. У системі публічних закупівель ProZorro запевняють – так і має бути.

Згідно з оголошенням про проведення тендеру на сайті ProZorro, державне підприємство "Медичні закупівлі України" 30 грудня уклало договір з ПрАТ "Лекхім" на 1 913 316 доз вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на суму 964 млн 311 тисяч 264 грн. Таким чином, вартість однієї дози вакцини становить 504 грн.

"Лекхім" отримала замовлення на вакцину проти COVID-19 без тендерних торгів
Тендерна документація. prozorro.gov.ua

Участь у конкурсі взяла лише одна компанія – ПрАТ "Лекхім", вона ж і отримала замовлення. Згідно з документацією, постачальник зобов'язаний протягом усього періоду транспортування продукції забезпечити дотримання "холодового ланцюга" та збереження її належної якості, цілісності, недопущення попадання на неї пилу, атмосферних опадів і впливу сторонніх факторів. Усі витрати пов'язані із транспортуванням (включаючи завантаження та розвантаження продукції, перебування транспорту на митницях під час проходження митних процедур, доставкою продукції до пункту призначення здійснюється коштом постачальника.

Водночас у ProZorro повідомили Суспільному, що тендеру на постачання вакцини від COVID-19 і не мало бути.

"Якщо коротко, то всі закупівлі в рамках боротьби з коронавірусом відбуваються без тендеру. Тендери на закупівлю вакцин проти COVID-19 ніде у світі не відбуваються, навіть більше, Україна взагалі, мабуть, єдина оприлюднила договір про таку закупівлю. У решті світу закупки вакцин відбуваються конфіденційно", - зазначив менеджер з комунікацій ProZorro.

Читайте також: Що відомо про вакцину CoronaVac, яку замовила Україна

Терміном постачання вакцини, за умовами замовлення, було визначено 31 грудня 2020 року.

31 грудня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що Україна уклала договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії і ще не схвалена Європейським Союзом. Під час першого траншу Україна отримає 700 тисяч доз.

11 січня група компаній "Лекхім", що має виробничі потужності у Харкові, заявила про укладення угоди на постачання 5 мільйонів доз китайської вакцини CoronaVac після 10 місяців переговорів. Суспільне звернулося за коментарем до ПрАТ "Лекхім" та ДП "Медзакупівлі".

Що відомо

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що розробка української вакцини проти COVID-19, яка знаходиться на доклінічній фазі, буде коштувати понад 100-150 мільйонів гривень.
  • Харківська компанія "Біолік" звернулась в МОЗ за реєстрацією російської вакцини "Спутник-V". В МОЗ заявили, що компанія повинна подати досьє, в якому має бути доведена безпечність препарату та показані результати трьох фаз клінічних випробувань.
  • Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • Україна розглядає можливість впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації проти коронавірусу. Однак питання залишається на стадії обговорення, оскільки невідомо, чи унеможливлює поширення коронавірусу вакцинована людина.
На початок