У МОЗ розповіли, чи готові до виявлення коронавірусу

У МОЗ розповіли, чи готові до виявлення коронавірусу

У МОЗ розповіли, чи готові до виявлення коронавірусу

МОЗ України стверджує, що наразі в Україні не зафіксовано зараження коронавірусом, але готові лікувати цей вірус, у випадку його виявлення. Про це на зустрічі з президентом України повідомила глава МОЗ Зоряна Скалецька та її заступник Віктор Ляшко.

“Ті технології, які допомогли вилікувати людей в Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові ними скористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібні захворювання”, – зазначив Ляшко.

Заступник міністра повідомив, що “налагоджена постійна оперативна комунікація з прикордонною службою, зокрема в аеропортах, підготовлено інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів”.

Міністр Скалецька повідомила, що на даний момент постійно працює оперативний штаб з узгодження необхідних медичних та міжвідомчих дій.

“Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність в лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, стосуються вони чи ні китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна”, – наголосила Скалецька.

Як відомо:

  • Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом МОЗ через загрозу поширення коронавірусу.
  • Напередодні МОЗ України повідомило, що з 26 січня пасажирам, які прилітають з Китаю, мірятимуть температуру тіла.
  • Станом на 26 січня, у Китаї від пневмонії, яку викликає коронавірус, померло 56 людей.
  • Влада Китаю призупинили роботу аеропорту та залізничних вокзалів міста Ухань через поширення небезпечного штаму коронавірусу. Згодом на карантин закрили міста Хуанган та Ечжоу.
  • У Журналі медичної вірусології опубліковане дослідження, яке свідчить, що в китайському місті Ухань багато осіб, які захворіли, контактували з тваринами на оптовому ринку морепродуктів Huanan. Найімовірніше, коронавірус розповсюджують кобра та крайти.
  • Аеропорт "Бориспіль" в Україні не має наміру припиняти приймати рейси з Китаю і відправляти їх у цю країну, аргументуючи рішення "контролем над ситуацією".
  • Влада Китаю застосовує армію, щоб ізолювати щонайменше три міста у спробі зупинити поширення коронавірусу, який вже призвів до сімнадцятьох смертей та появи сотень інфікованих. ЗМІ повідомляють, що цей крок є безпрецедентним та зачепить понад 18 мільйонів людей.
  • Прикордонна, митна та Держпродспоживслужба України посилили заходи безпеки в аеропортах та пунктах пропуску на кордоні задля виявлення та попередження випадків захворювання на коронавірус.
  • Суспільне зібрало все, що треба знати, аби вберегтися від нового вірусу з Китаю.
На початок