Зеленський викликав керівництво МОЗ через загрозу коронавірусу

Зеленський викликав керівництво МОЗ через загрозу коронавірусу

Зеленський викликав керівництво МОЗ через загрозу коронавірусу
https://www.president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом МОЗ через загрозу поширення коронавірусу, від якого у Китаї вже померло 56 людей.

Як повідомляє пресслужба президента, він закликав міністра Зоряну Скалецьку "посилити комунікацію", бо "люди її не бачать".

"У новинах нам повідомляють лише статистику – де й скільки випадків. Але не кажуть, що нам потрібно робити. Необхідно сформувати рекомендації першочергових дій, які необхідно робити людям навіть у разі буденного сезонного захворювання на ГРВІ", – підкреслив глава держави. 

Зеленський відзначив, що "слід нагадати про стандартні заходи для убезпечення від зимових хвороб, а також дати чіткі рекомендації уникати подорожей до певних країн".

"Цей вірус вивчають фахівці ВООЗ. Тому щодня ми можемо отримувати інформацію про нові особливості реагування від ВООЗ, можуть бути нові рекомендації з лікування, виявлення тощо. Ми тримаємо руку на пульсі – інформуємо лікарів. Погоджуюся, що громадян також треба більше інформувати", – заявила Скалецька. 

В свою чергу Зеленський запропонував укомплектувати в аеропорту "Бориспіль" медичний штаб або тимчасову службу. 

Як відомо:

  • Напередодні МОЗ України повідомило, що з 26 січня пасажирам, які прилітають з Китаю, мірятимуть температуру тіла.
  • Станом на 26 січня, у Китаї від пневмонії, яку викликає коронавірус, померло 56 людей.
  • Влада Китаю призупинили роботу аеропорту та залізничних вокзалів міста Ухань через поширення небезпечного штаму коронавірусу. Згодом на карантин закрили міста Хуанган та Ечжоу.
  • У Журналі медичної вірусології опубліковане дослідження, яке свідчить, що в китайському місті Ухань багато осіб, які захворіли, контактували з тваринами на оптовому ринку морепродуктів Huanan. Найімовірніше, коронавірус розповсюджують кобра та крайти.
  • Аеропорт "Бориспіль" в Україні не має наміру припиняти приймати рейси з Китаю і відправляти їх у цю країну, аргументуючи рішення "контролем над ситуацією".
  • Влада Китаю застосовує армію, щоб ізолювати щонайменше три міста у спробі зупинити поширення коронавірусу, який вже призвів до сімнадцятьох смертей та появи сотень інфікованих. ЗМІ повідомляють, що цей крок є безпрецедентним та зачепить понад 18 мільйонів людей.
  • Прикордонна, митна та Держпродспоживслужба України посилили заходи безпеки в аеропортах та пунктах пропуску на кордоні задля виявлення та попередження випадків захворювання на коронавірус.
  • Суспільне зібрало все, що треба знати, аби вберегтися від нового вірусу з Китаю.
На початок