МОЗ створить вебпортал для запису на вакцинацію проти COVID-19 – Степанов

МОЗ створить вебпортал для запису на вакцинацію проти COVID-19 – Степанов

МОЗ створить вебпортал для запису на вакцинацію проти COVID-19 – Степанов
. Колаж ЛОДА/AP

Міністерство охорони здоров'я України планує створити вебпортал, на якому можна буде отримати інформацію про вакцинацію проти COVID-19 та записатися на щеплення.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на всеукраїнському форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді".

"Найближчими днями МОЗ разом з інформ-партнерами запустить інформаційний портал з питань вакцинації проти COVID-19. На ньому можна буде дізнатися про етапи та цільові групи вакцинації, які вакцини будуть використовуватись та як відбуватиметься процес вакцинації", – розповів Степанов.

За словами міністра, портал буде поділено на дві частини: призначену для звичайних відвідувачів та розділ для медичних працівників, що міститиме спеціалізовану інформацію та статистику.

Читайте також: Мобільні бригади та додаткові пункти щеплення. Як медики готуються до вакцинації

Окрім інформаційно довідкової, портал також виконуватиме і практичну функцію – він стане одним зі способів реєстрацію на вакцинацію проти COVID-19.

"Що важливо – на порталі з'явиться можливість записів на вакцинацію від ковід-19 для різних цільових груп в залежності від етапу реалізації дорожньої карти вакцинації", – наголосив Степанов.

Вебпортал входитиме до системи забезпечення вакцинації, на формування якої у бюджеті України закладено майже 4 мільярди гривень.

"Державним бюджетом України на 2021 рік передбачено загалом більш ніж 3,9 мільярда гривень для проведення вакцинальної кампанії. Туди безпосередньо входить і закупівля вакцин", – додав Степанов.

Що відомо

  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевняє, що в Україні є потужності для зберігання вакцин від COVID-19.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє, що законтрактованої Україною вакцини від COVID-19 вистачить, щоб прищепити усіх громадян України, але з дотриманням черги.

На початок