До початку 2022 року Україна планує вакцинувати половину населення – Зеленський

До початку 2022 року Україна планує вакцинувати половину населення – Зеленський

До початку 2022 року Україна планує вакцинувати половину населення – Зеленський
. ОПУ

Половина населення України має бути охоплена щепленнями проти коронавірусу протягом 2021 – початку 2022 року.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на всеукраїнському форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді".

"Вакцинація проти СOVID-19 є нашим найпершим пріоритетом. Для забезпечення належного та рівного доступу до вакцини для всіх українців була розроблена дорожня карта вакцинації. Її головним завданням є охоплення щонайменше половини населення України протягом 2021 – початку 2022 року", – заявив Зеленський.

За словами президента, українська влада домовилася про поставки вакцини від чотирьох виробників – Pfizer, AstraZeneca, Sinovac та Novavax. Першими щеплення отримають медики, військові та нацгвардійці.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що уряд планував повністю завершити програму вакцинації населення України у 2021 році.

"Обов’язок держави – надати доступ до безкоштовної вакцини всім громадянам України, але якщо ми говоримо про 21 мільйон (людей з груп ризику – ред.), 4 етапи – то до осені ми плануємо це зробити, всі можливості в нас для цього будуть. Щодо закінчення процесу вакцинації, я цього торкався у своїй доповіді, ми плануємо закінчити до кінця 2021 року", – повідомив Степанов.

Що відомо

  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, завадити цьому можуть лише форс-мажорні обставини.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевняє, що в Україні є потужності для зберігання вакцин від COVID-19.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • Міністерство охорони здоров'я України уклало договір із китайською компанією Sinovac Biotech на постачання майже двох мільйонів доз вакцини CoronaVac від COVID-19, яка лише завершує остаточні випробування у Бразилії й ще не схвалена Європейським Союзом.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє, що законтрактованої Україною вакцини від COVID-19 вистачить, щоб прищепити усіх громадян України, але з дотриманням черги.

На початок