Переселенців почали безкоштовно годувати в колишньому ресторані “Дельфін” в Ужгороді з 26 лютого. Він розташований на Київській набережній, 3. Щодня тут можна поїсти з дев'ятої ранку. За перший день роботи вже приготували понад пів тисячі порцій, — каже кухарка Тетяна Івко. Одночасно можуть прийняти майже 200 людей. Також із дітьми там працюють аніматори.
Аби нагодувати людей, які переїхали до Ужгорода через російсько-українську війну, вже об’єдналися ресторатори з понад 30 закладів, каже кухарка Тетяна Івко.
Читайте також: Словаччина приймає українців з внутрішніми паспортами, — голова Закарпатської ОВА
“Шеф-кухарі Ужгорода, кухарі, також з області. З Києва теж їдуть до нас на допомогу. З кожним днем все більше і більше. І не тільки кухарі. Це просто люди, які приходять просто допомогти. На кордони, КПП, де люди стоять у чергах, по 10-15 годин, теж ми готуємо. Щоб було їм комфортно. Вони знають, що вони не одні. Ми з ними”, — розповіла Тетяня.
Читайте також: На посту "Нижні Ворота" черга — 10 км. Як ще потрапити на Закарпаття
Крім безкоштовного харчування, тут організували дозвілля. Із дітьми працюють волонтери. Ангеліна каже: має досвід аніматорки, тому вирішила теж долучитися.
Для дітей за потреби тут роблять окреме меню, — каже кухарка Тетяна Івко. За її словами, продукти, з яких можна готувати, приносять жителі міста. Волонтери приймають хліб, м’ясо, крупи, овочі, консерви, також корми для тварин. Можна приносити одноразовий посуд, засоби гігієни та бокси для зберігання їжі. Цей пункт безкоштовного харчування працює щодня з 9 ранку до 18 години.
Що відомо:
- В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
- Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн.
- На Закарпатті на базі ОДА створили військову адміністрацію.
- Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію.
- У зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України діє обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
- Кіберполіція створила спеціальний бот для повідомлень про мітки на дорогах.
- "Я хочу захищати свою Україну!" — добровольці і резервісти звертаються до Ужгородського військкомату.
- Закарпатців, які живуть поблизу аеропорту та військових об'єктів, просять тимчасово переселитися.
- Захисні споруди Закарпаття можна знайти на інтерактивній карті.
- "Палива в області наразі вистачає", — голова Закарпатської ОДА.
- 315 людей за добу здали кров у Закарпатській обласній станції переливання.
- 22-річний закарпатець загинув у боях за Україну.