Змагалися за кубок Пам'яті Героїв: на Тернопільщині вшанували загиблих військових

Змагалися за кубок Пам'яті Героїв: на Тернопільщині вшанували загиблих військових

Олег Барна, вшанування Олега Барни у Білобожниці, Білобожниця, могила Олега Барни
Вшанування загиблих військових на Пантеоні Героїв у Білобожниці, 20 квітня 2024. Суспільне Тернопіль

У Білобожницькій громаді, що на Тернопільщині, провели заходи із вшанування пам'яті захисників, які загинули на війні. Їх приурочили до річниці загибелі військовослужбовця ЗСУ, колишнього нардепа України Олега Барни. На місцевому Пантеоні Героїв помолилися за загиблих військових. У школі, де вчителював Олег Барна, провели відкритий чемпіонат з волейболу Кубок пам'яті Героїв.

Про це розповіла Суспільному дружина загиблого Олега Барни Ольга.

На місцевому Пантеоні Героїв у селі Білобожниця зібралися школярі, педагоги, рідні загиблих у російсько-українській війні, щоб вшанувати молитвою пам'ять захисників.

"В народі говорять, що людина живе до тих пір, поки про неї пам'ятають. Про таких людей, як Олег, Володимир, Андрій, Руслан і всіх тих, які поклали свої життя за нашу Україну, ми повинні пам'ятати. Бо це є наші вчителі, наші наставники. Вони нам показали не на слові, а ділом, як треба любити свою Батьківщину — Україну, як треба її захищати і вони віддали найдорожче — своє життя", — розповів отець Мирон Заяць.

До тих, хто прийшов пом'янути героїв, звернулася дружина полеглого захисника Ольга Барна.

"Ми сьогодні не випадково зібралися і не випадково об'єдналися у спільній молитві за те, щоби наші воїни мали радість у царстві небеснім. Радість від того, що молодь разом із Христом. Наша молитва, наше прагнення бути сильними — дадуть нам перемогу. Дадуть нам віру, що жертва наших воїнів не марна".

Ольга Барна, дружина Олега Барни
Ольга Барна. Суспільне Тернопіль

Щоб вшанувати пам'ять про батька та його побратимів, приїхали зі Львова сини Олега Барни. Кажуть, він був суворим, але справедливим.

Сини Олега Барни, Василь Барна, Андрій Барна
Сини Олега Барни — Василь і Андрій. Суспільне Тернопіль

"Тато любив до нас часто дзвонити з братом, віддавати всякі вказівки, накази. Деколи бувало, що по три рази за годину дзвонить. І деколи, знаєте, злився я на це, на ці вказівки, бо ми вже великі, як так може бути? Просто не дає спокою. Знаєте, а от сумно, сумно, що нема. Скучаю я за тими вказівками. Просто така порожнеча", — розповів Василь Барна.

"Наша сім'я, як оркестра, а тато був диригентом. І досить важко було звикати до того, що просто телефон мовчить. Ми звикли переписуватися і ось вже рік, як телефон мовчить. Ми повинні якось справлятися, повинні самі ставати диригентами, щось робити. Просто тато з висоти свого досвіду мав своє певне бачення, старався нам його передати. Ми старалися це, як губки, впитувати, і зараз стараємося йти його стопами і жити так, як жив тато", — каже Андрій Барна.

Після поминальної молитви у місцевій школі, де учителював Олег Барна та навчалися його загиблі побратими, провели відкритий чемпіонат з волейболу Кубок пам'яті Героїв. У ньому взяли участь школярі із Дзвиняча, Скородинець, Білого та Білобожниці.

"Я пишаюся тим, що маю можливість взяти участь у змаганнях з волейболу, які присвячені нашим Героям, які, на жаль, загинули за незалежність, за вільну державу. Якщо згадувати про Олега Степановича, то для мене він дуже героїчна людина, який з перших днів повномасштабної війни пішов, і без жодних зволікань, на захист своєї держави. Говорив завжди правду, не зважаючи на думку оточення, завжди був щирою людиною. З нього слід брати приклад", — розповів Василь Слюсарчин.

Василь Слюсарчин, учасник чемпіонату в Білобожниці
Василь Слюсарчин, учасник чемпіонату. Суспільне Тернопіль

"Я пам'ятаю, як він на перший дзвоник до нас приходив і завжди казав "Слава Україні". Ми відповідали "Героям слава". Олег Барна розказував дуже багато історій, як він був на Майдані в 2014 році та й взагалі його активність у Верховній Раді України. Його дуже бракує в школі", — каже Софія Обрусняк.

Софія Обрусняк, учасниця чемпіонату в Білобожниці
Софія Обрусняк, учасниця чемпіонату. Суспільне Тернопіль

Матеріали Суспільного, з яких про Олега Барну можна дізнатися більше

На початок