Біатлон: Кубок IBU
Визначилися володарі Великих кришталевих глобусів Кубка IBU 2023/24: хто виграв загальний залік і позиції українців

Богдан Цимбал
Богдан Цимбал. Фото: Kevin Voigt/VOIGT/DeFodi Images via Getty Images

На яких місцях закінчили сезон українські біатлоністи й біатлоністки.

В австрійському Обертілліаху завершився Кубок IBU з біатлону 2023/24. Заключними гонками турніру стали масстарти-60 серед чоловіків та дівчат.

За підсумками останнього етапу Кубка IBU визначились володарі Великих кришталевих глобусів серед чоловіків та жінок, а також позиції усіх біатлоністів у загальному заліку, зокрема й українців.

Переможцем загального заліку Кубка IBU у чоловіків вперше у кар'єрі став 23-річний Матс Овербю. За підсумками заключного етапу сезону він випередив у боротьбі за Великий кришталевий глобус партнера по збірній Норвегії Йогана-Олава Ботна, який відправився на Кубок світу в США і Канаді у складі основної команди.

За сезон Овербю виграв три особисті гонки, усі — в Обертілліаху. Загалом у топ-5 загального заліку — лише норвежці. Скандинавська країна виграла Великий кришталевий глобус Кубка IBU учетверте поспіль, в минулому сезоні це зробив Ендре Стрьомсгейм.

Найкращим серед українців у заліку став Богдан Цимбал — 20-те місце, його топрезультат у сезоні — 12-та позиція в короткій індивідуальній гонці Обертілліаха. У топ-40 також фінішували Віталій Мандзин і Артем Тищенко.

• 85. Дмитро Підручний (Україна) — 57

Серед жінок головний трофей Кубка IBU вперше виграла француженка Осеан Мішлон. Вона перемогла в лише одній гонці — спринті в Шушені, однак загалом при цьому здобула сім особистих нагород.

Найкращою серед українок на 46-й позиції стала Юлія Городна. Усього до топ-100 заліку потрапили десять українок, зокрема й Анна Кривонос, якій належить найкращий особистий результат "синьо-жовтих" у сезоні Кубка IBUУ загальний залік також зарахована "бронза" Христини Дмитренко на Євро-2024. — п'яте місце в масстарті-60 Ріднау.

• 143. Ксенія Приходько (Україна) — 1

• Переможці Кубка IBU здобули можливість виступити на двох етапах наступного сезону Кубка світу з біатлону.
  • Володарами Малих кришталевих глобусів серед чоловіків стали Матс Овербю (індивідуальні гонки та персьюти), Йоган-Олав Ботн (спринти) та Мартін Невланд (масстарти).
  • У жінок Ошеан Мішлон виграла додаткові нагороди за результатами спринтів та персьютів, найкращою у масстартах була Анаель Бонду, в "індивідуалках" — норвежка Марен Кіркейде.
  • Обидва Кубки націй IBU виграла Норвегія, Україна стала шостою серед чоловіків (втратила одну квоту на сезон 2024/25) та сьомою — серед жінок.