Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Батарейки повністю розряджені". Віталій Мандзин підбив особисті підсумки рекордного біатлонного сезону

"Батарейки повністю розряджені". Віталій Мандзин підбив особисті підсумки рекордного біатлонного сезону

Біатлоніст збірної України Віталій Мандзин на етапі Кубка світу в Солджер-Голлоу, США.
Віталій Мандзин. Фото: Kevin Voigt/GettyImages

Від початку змагального року українець виступав на п'яти різних турнірах.

Біатлоніст збірної України Віталій Мандзин завершив свої виступи в сезоні 2023/24. Останньою гонкою для нього став спринт канадського Кенмора — 64-те місце.

Перед сезоном 2023/24 Мандзин мав лише два старти на рівні Кубка світу. Змагальний рік Віталій розпочинав на Кубку IBU, де побив персональний рекорд — дев'яте місце в спринті Шушена і перший топ-10 у кар'єрі українця.

Від четвертого етапу в Обергофі Мандзин приєднався до основної збірної на Кубку світу. І вже у двох стартових гонках поспіль набрав дебютні залікові очки в серії.

Впродовж сезону 20-річний біатлоніст також залучався до великих юніорських форумів. Протягом лютого він став на цьому рівні віцечемпіоном Європи в масстарті-60, а згодом додав до свого доробку "срібло" чоловічої естафети на ЧС-2024.

До останніх гонок у Кенморі — гонки переслідування та масстарту — Мандзин не відібрався і відтак завершує свій рекордний сезон у кар'єрі. Його підсумки біатлоніст підбив у інтерв'ю для порталу Biathlon.com.ua.

 • Про найбільше особисте досягнення в сезоні:

"Сезон був досить непростий — зі злетами, з падіннями, тому мені важко визначити якесь одне досягнення. Однозначно можу поставити собі плюс за цей сезон. Багато було позитивних моментів, багато і негативних, які показали, над чим потрібно працювати далі".

"Багато можу виділити досягнень для себе: це й перші очки на Кубку світу, досить хороші результати на Кубку IBU на початку сезону, та й серед юніорів непогано почувався. Багато було позитивних моментів".

"Мені довірили багато важливих стартів і на Кубку світу, і на Кубку IBU. З цього треба винести цінний досвід. Боротьба на Кубку світу цікава. Звісно, що я буду прогресувати — впевнений у цьому. Просто треба ще трошки підрости і набратися сил, щоб бігати з такими потужними суперниками. Але цей досвід піде мені на користь".

"Батарейки повністю розряджені". Віталій Мандзин підбив особисті підсумки рекордного біатлонного сезону
Мандзин (ліворуч) на подіумі юніорського ЧС-2024. Фото: Osula/IBU
 • Як упорався із навантаженням протягом сезону:

"Кінець сезону маю досить важкий фізично. Важко й психологічно, давно вдома не був. Я довіряю головному тренеру і знаю, що він робить, тому це навантаження зможу «переварити». Впевнений, що це буде великим плюсом для подальшої моєї кар’єри, і сподіваюся, що все буде добре".

"На кожну гонку налаштовуватися тут мегаскладно, як і кожному спортсмену, що бере участь у цих змаганнях. Ми всі тут у рівних умовах — хоча те, що я давно не був вдома, дається взнаки. Психологічно і морально дуже сильно втомлений. На цьому фоні і фізичну втому складніше долати, тому мої батарейки вже повністю розряджені".
 • Про "роботу над помилками":

"Цього сезону в багатьох гонках мене багато разів підводила стрільба стоячи. Скажу відверто, мене дратує цей факт — я розумію, що над цим потрібно працювати.

Щодо швидкострільності є велика дистанція, де можна прогресувати, в плані ходу — також. Працювати над кожним аспектом варто, та й є над чим — я вважаю, це добре".

"Якби в мене все було ідеально і був такий результат, це була б біда. А коли є такий результат і ще можна багато чого покращити, вважаю, що це дуже добре. Тож далі треба важко та багато працювати".

"Батарейки повністю розряджені". Віталій Мандзин підбив особисті підсумки рекордного біатлонного сезону
Віталій Мандзин на Кубку світу в Рупольдинзі. Фото: Дмитро Євенко/biathlon.com.ua

 • Про дебютні виступи в канадському Кенморі:

"Після Америки тут нижче, тож висота переноситься легше. Природа в Кенморі чудова — ці гори, які оточують стадіон, просто дивовижні. Мені тут подобається, і траса гарна. На жаль, завтра [в переслідуванні] не побіжу, а так би хотілося.

Рельєф траси тут мені подобається і підходить: багато підйомів, багато і рівнинних ділянок, де потрібно відпрацьовувати. Дуже приємно, що тут достатня кількість українських уболівальників, які щиро вболівають".

Віталій Мандзин: особисті топрезультати сезону 2023/24

 • 2-ге місце — спринт, юніорське Євро-2024
 • 4-те місце — індивідуальна гонка, юніорське Євро-2024
 • 8-ме місце — спринт, Кубок IBU (Шушен)
 • 10-те місце — спринт, юніорський ЧС-2024
 • 11-те місце — переслідування, Кубок IBU (Ідре)
 • 11-те місце — переслідування, Кубок IBU (Шушен)
 • 12-те місце — спринт, Євро-2024
 • 13-те місце — спринт, Кубок IBU (Ідре)
 • 13-те місце — спринт, юніорське Євро-2024
 • 14-те місце — індивідуальна гонка, Кубок IBU (Контіолахті)

Віталій Мандзин: топ-5 результатів на Кубку світу

 • 31-ше місце — спринт, Обергоф
 • 39-те місце — переслідування, Обергоф
 • 48-ме місце — спринт, Солджер-Голлоу
 • 52-ге місце — переслідування, Рупольдинг
 • 53-тє місце — спринт, Рупольдинг

Виділено залікові результати Кубка світу.

Кубок світу з біатлону: що відомо?

 • Мандзин після спринту Кенмора посідає 76-те місце в загальному заліку Кубка світу — четвертий результат серед українців.
 • До переслідування на канадському етапі відібралися два українці: Дмитро Підручний був у спринті 10-м, Артем Прима — 50-м.
 • Підручний — єдиний українець, що наразі претендує на виступ у заключному масстарті Кубка світу за квотою етапу.
На початок