На Миколаївщині є потреба у розвитку бізнесу, аби створити нові робочі місця. Щоб спонукати до відкриття власної справи, у регіоні діють програми підтримки підприємств — миколаївцям надають гранти на відкриття бізнесу та часткові компенсації на покриття кредитів. Зокрема є потреба у розвитку будівництва, землеробства, виготовленні крафтової продукції тощо.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності департаменту економічного розвитку Миколаївської ОВА Інна Панкул.
За словами Панкул, розвиток бізнесу у малорозвинених сферах підприємництва допоможе створити нові робочі місця і конкурентоспроможність. До таких сфер вона відносить будівництво сміттєпереробного заводу, виробництво альтернативної енергетики та будівельних матеріалів.
"У великому бізнесі регіон дуже потребує будівництва переробних заводів, це те, що дає додаткові робочі місця, додаткові податки, надходження до всіх рівнів бюджету, і також треба враховувати, що в нас сільськогосподарський регіон — це легко реалізувати в контексті, що є продукція", — розповіла начальниця відділу інвестиційної діяльності.

Аби заохотити миколаївців до відкриття власної справи у регіоні діє програма підтримки малого та середнього підприємництва.
"Ця програма має досить багато заходів різних. Один з таких, що напряму підтримує підприємців наданням фінансової підтримки це часткова компенсація по кредитах, які взяли підприємці на свій розвиток, часткова компенсація придбаних основних засобів та витрат на переміщення підприємства, яке повернулось з місця релокації", — пояснює Панкул.
Для малого та середнього бізнесу теж є незаповнені напрямки. Наприклад, виготовлення крафтової продукції: сироварні, виноробні та інші напрямки виробництва разом з екскурсіями. На її думку, саме ці сфери цікавлять людей. Також регіон потребує розвитку у сфері освіти та догляду дітей, а саме вдосконалення онлайн навчання.
"Також є такий напрямок як розумне землеробство — це БПЛА, які використовуються саме для обробки земель. Також в цьому напрямку дуже гарно, думаю, це б спрацювало — це розробка спеціального програмного забезпечення, яке надає можливість економно та ефективно вести сільське господарство", — говорить Інна Панкул.
"Крім того, підприємцям варто звернути увагу на тепличне вирощування та садівництво".

Анжела Волохова протягом шести років шукає свій шлях у бізнесі. Жінка говорить, що довго вагалась, проте вважає, що саме зараз час робити внесок у підняття економіки країни.
"Зараз, коли наша молодь нас захищає, майже всі хлопці там, то хочеться хоч якось допомогти. І треба якось підняти економіку. Лише хочеться визначитись з напрямком, де та в чому є наразі найбільша потреба", — каже жінка.
Анжела розповідає, що раніше вже мала вдалі спроби відкрити свою справу.
"Пробували і птицю вирощувати і свої товари продавали. Маючи такий малесенький досвід, захотілось вже щось глобальне".

Жінка каже, що має невеликий початковий капітал для відкриття малого бізнесу, проте чула, що місто теж надає підтримку бізнесу і, можливо, з додатковим фінансуванням змогла б спробувати щось більше.
Грантові гроші розподіляють за допомогою конкурсу. Так, у 2024 році з вісімдесяти учасників допомогу отримали 27 підприємців у розмірі до двохсот тисяч гривень.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.