У Миколаєві станом на жовтень 2024 року підприємства замінюють зношені тепломережі. Очільники громад області залучають благодійні організації та волонтерів до допомоги місцевим жителям в опаленні їхніх будинків.
Про підготовку до опалювального сезону дізнавалися кореспонденти Суспільного.
За слова заступника начальника районної адміністрації Раміля Агабекова, у Миколаївському районі вже запустили індивідуальні котельні у 573 будинках. Загалом підготовлено 97,7 відсотка комунальних котелень.
"Також обʼєкти соціально-культурного призначення готові до опалювального сезону".
Котельні та інші джерела теплогенерації обласного комунального підприємства "Миколаївоблтеплоенерго" також готові до роботи, говорить його директор Микола Логвінов.
"Як буде команда Миколаївської міської ради — ми готові запускатися. Ми приймаємо постійно нові мережі, які отримуємо від об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та інших структур. Ці мережі багато років ніхто не приводив до ладу", — розповідає Микола Логвінов.
Головний енергетик Сергій Зубчевський зазначає, працівники "Миколаївської теплоелектроцентралі" замінюють зношені тепломережі. Адже під час гідравлічних випробувань опалювального сезону 2023-2024 років виявили приблизно 190 дефектів.
"Взагалі по місту замінено чотири з половиною кілометри труб різного діаметра від 300 до 700 міліметрів. Це можна побачити по вулицях: 3 Слобідська, Погранична, Маріупольська, Панаса Саксаганського та проспект Богоявленський", — каже головний енергетик.
Запускати опалення в будинках почнуть, коли протягом трьох діб фіксуватимуть середньодобову температуру на рівні восьми градусів і нижче, додає Сергій Зубчевський.
Жителька обласного центру Юлія чекає на початок опалювального сезону 2024-2025. Жінка вважає, в її оселі вже досить прохолодно.
"Хочеться, щоб було тепліше. Минулий опалювальний сезон, коли ми жили на іншій квартирі, був з проблемами, тобто з перебоями. Повністю увімкнули десь на початку грудня", — розповідає Юлія.
Начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай говорить, в громаді газифіковано 8 з 11 сіл.
"Наразі Мінсоцполітики, Мінреінтеграції у співпраці з УВКБ ООН зареєстрували всіх жителів на отримання субсидії за постановою 993 у розмірі 21 тисячі гривень на одне домогосподарство. Близько 400 домогосподарств на території громади", — каже Максим Коровай.
Людям, які мають виключно пічне опалення планують надавати допомогу, додає начальник Первомайської СВА.
"Ми заручилися підтримкою "Save the children" та Центру підтримки бізнесу, які запевнили нас, що приблизно 320 домогосподарств покриють паливною деревиною", — розповідає чоловік.
Будинок місцевої жительки Анжели був пошкоджений внаслідок російських обстрілів. Жінка живе разом з донькою та онуком. Під кінець жовтня почала обігрівати квартиру буржуйкою, яку надала місцева влада рік тому.
"Вчора топили нею трохи. Але вона знизу перегоріла. Треба міняти буржуйку", — ділиться Анжела.
Ще одній місцевій жительці Софії після деокупації громади у 2023 році відновили газопостачання. Жінка зігріває квартиру газовим котлом.
"Коли на вулиці тепліше, я котел відключаю або на "одиничку" ставлю. Коли на вулиці холодно, я ставлю на "трійку", "четвірку" і на "пʼятірку", щоб у квартирі було тепло. До цього місяця "наганяло" 2 кіловати, це 18 гривень. А тепер буде 200, 250 й до 300 взимку", — говорить Софія.
Нині в регіоні опалення запустили у всіх соціальних та житлових обʼєктах лише в Південноукраїнську коштом покупного тепла, повідомив під час брифінгу 22 жовтня начальник Управління житлово-комунального господарства ОВА Євген Гладков.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.