На Миколаївщині в рамках проєкту реабілітаційного простору "Мрія" діти з сімох громад області відвідують терапевтичні заняття. 23 жовтня 23 дитини з сімей переселенців відвідали каністерапіюМетод лікування, який використовує взаємодію з собаками для покращення фізичного та емоційного стану пацієнтів., іпотерапіюЛікувальний метод, що використовує їзду на конях для реабілітації пацієнтів, покращення фізичних і психоемоційних станів. та арттерапію. Також для дітей влаштували фізичні активності, малювання на піску, танці та естафети. Захід відбувся на території реабілітаційного центру для тварин "Прайд" та тривав понад три години.
Про оздоровчі активності для дітей кореспондентам Суспільного розповіла керівниця реабілітаційного центру для тварин "Прайд" та кураторка реабілітаційного простору "Мрія" Кіра Жилкіна.
"Зараз ми єдині в Україні, хто зміг зібрати в одному місці вузькопрофільних спеціалістів і зробити психологічну та фізичну реабілітацію за допомогою тварин", — розповідає Кіра Жилкіна.
Один з етапів іпотерапії — лікувальна фізкультура верхи на коні, розповідає кураторка простору. Старші діти контактують з конями в деннику, годують та вичісують їх, допомагають споряджати. Молодші вичісували та каталась на поні.
"Спеціалізовані коні, які навчені, аби можна було проводити такі заняття. Це дуже позитивно впливає на психоемоційний і на фізичний стан", — говорить керівниця центру Кіра Жилкіна.
Дванадцятирічна Софія з сім’єю переїхала на Миколаївщину з Херсона. Верхи на коні дівчинка їздила вперше.
"Мені все сподобалось. Я бачила дуже багато собачок, була верхи на конячці", — ділиться Софія.
Каністерапія полягає у взаємодії із собаками. Через відсутність гена агресії чотирилапих породи Лабрадор-ретривер вважають зручними в роботі з дітьми, зазначає кінологиня Катерина.
"У нас чотири собаки, два досвідчених, які багато разів вже приїжджали до діток та мають гарний досвід. І також двоє цуценят. Кожна дитина може знайти собаку найбільш підходящу для себе. З дітьми, які бояться, працюють дорослі спокійні собаки. А сміливі діти, які не мають страху перед тваринами — з цуценятами", — каже жінка.
Проєкт "Мрія" розпочався 21 серпня 2024 року та орієнтований на дітей з інвалідністю, переселенців, дітей, позбавлених батьківської опіки, тих, чиї сім’ї опинились у важких життєвих обставинах тощо.
Проєкт розрахований на 640 дітей, з яких 580 вже побували в реабілітаційному просторі, повідомляє Кіра Жілкіна.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.