Перейти до основного змісту
Власники близько дев’яти тисяч помешкань на Миколаївщині не отримали компенсацію за програмою "єВідновлення" — Кім

Власники близько дев’яти тисяч помешкань на Миколаївщині не отримали компенсацію за програмою "єВідновлення" — Кім

єВідновлення
"єВідновлення" у смартфоні на фоні зруйнованого житла та гроші. Getty Images

Станом на 24 жовтня 2024 року на Миколаївщині з 16 тисяч помешкань не відновлено приблизно дев’ять тисяч. Жителі регіону не отримали компенсацію за програмою "єВідновлення" через недійсне право власності.

Про це розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім в етері телемарафону "Єдині новини".

Проблема виплат компенсацій полягає у недійсному праві власності людей на майно, пояснив Віталій Кім.

"У багатьох людей, особливо в сільській місцевості, не було, чи застаріле, чи треба оновити право власності. Таке буває, що немає права власності на будинку, де ти живеш все життя. На відновлення, на компенсацію людям треба документи. На жаль, це юридично обов'язково", — каже очільник Миколаївської ОВА.

Як у Миколаєві діє програма "єВідновлення" — Сєнкевич

Станом на жовтень 2024 року містяни подали 3 491 заяву на відновлення пошкодженого майна. Комісія з "єВідновлення" погодила 1861 заяву на загальну суму 97 мільйонів 471 тисячу 744 гривні. Наразі 1819 співвласникам виплатили компенсації на суму 94 мільйони 662 тисячі 499 гривень.

Також жителі подали 320 заяв на компенсації за зруйноване майно. Комісія призначила компенсації за 167 заявами та відхилила 114 заяв.

Зокрема комісія сформувала 165 житлових сертифікатів і дві грошові компенсації для фінансування будівництва будинків на суму 2 030 314 гривень.

Власникам 147 квартир призначили компенсацію на суму майже 140 мільйонів гривень. А власникам 18 приватних будинків — на майже 34 млн.

Як отримати компенсацію за пошкоджене майно:

  1. Подайте заявку про пошкодження майна: у "Дії", через нотаріуса, у ЦНАПі.
  2. Надайте обґрунтування: фото та відео руйнувань, чеки на техніку, що була в помешканні, свідчення сусідів. Сума залежатиме від масштабів руйнувань та рішення комісії. Максимальний розмір відшкодування становить 550 тисяч гривень для квартир і 500 тисяч гривень для приватних будинків.
  3. Чекайте рішення комісії про суму виплат.
  4. Отримайте гроші на картку "єВідновлення", яку можна отримати в банках-партнерах.
  5. Витратити гроші можна на будівельні матеріали та послуги протягом 12 місяців.

Як отримати компенсацію за зруйноване майно:

  1. Повідомте про руйнування: у "Дії", через нотаріуса, у ЦНАПі.
  2. Подайте заявку на відшкодування через "Дію".
  3. Чекайте рішення комісії про суму сертифіката на купівлю житла.
  4. Отримайте сертифікат. Документ діє п'ять років з моменту отримання і може бути використаний для купівлі житла від забудовника чи квартири на вторинному ринку.
  5. У "Дії" подайте заявку про бронювання грошей за сертифікатом.
  6. Укладіть угоду про купівлю житла у нотаріуса, зазначивши сертифікат як спосіб оплати.
Близько дев’ять тисяч жителів Миколаївщини не отримали компенсацію за пошкоджене майно за програмою "єВідновлення" — Кім
Інструкція. Миколаївська ОВА

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

  • 23 лютого 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.
  • З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати гроші на ремонт домівки.
  • 12 травня 2023 року уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати грошей у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.
  • Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок