"Енергоатом" розпочинає підготовчі роботи з будівництва двох енергоблоків на Південноукраїнській атомній електростанції Миколаївської області. Станом на 8 травня на станції експлуатують три енергоблоки загальною потужністю 3000 мегаватів.
Про це повідомив виконувач обов'язків голови правління акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін під час робочого візиту на ПАЕС 7 травня 2024 року.
Зі слів посадовця, енергоблоки №4 та №5 побудують за технологією"Воднево-водний реактор (PWR) AP1000 є найбільш комерційно просунутою та доступною атомною електростанцією, а також найбезпечнішим реактором у світі за всіма показниками безпеки. Це єдиний у світі реактор із повністю пасивною системою безпеки, яка автоматично вимикає станцію та пасивно охолоджує паливо протягом більш як трьох днів без використання електрики або дій людини", — за даними Westinghouse Electric Company АР1000 компанії Westinghouse.
"Враховуючи нагальні потреби України в сучасній надійній генерації та тривалий цикл будівництва, ми повинні розпочати цей процес уже сьогодні, здійснити інженерно-вишукувальні та передпроєктні роботи, провести необхідні розрахунки тощо", — заявив Петро Котін.
Згідно з Енергетичною стратегією України до 2050 року планують генерувати 24 гігавати енергії на атомних електростанціях, говорить Петро Котін.
Підготовку до будівництва нових енергоблоків здійснюють за рахунок "Енергоатома". Гроші з державного та місцевих бюджетів не використовуватимуть, йдеться в повідомленні відомства.
Що відомо про будівництво енергоблоків в Україні
- "Енергоатом" та Westinghouse домовились про будівництво в Україні девʼяти нових енергоблоків за технологією АР1000. Вартість будівництва одного блоку — від 5 до 6 мільярдів доларів США.
- У квітні 2024 року на Хмельницькій АЕС залили перший куб бетону інфраструктури енергоблока №5.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.